Uşaklı zengin siyasetçinin arsası için bağışladığı milyonların perde arkası! Uşaklı zengin siyasetçinin arsası için bağışladığı milyonların perde arkası!
CHP Uşak Belediye Başkan adayı Özkan Yalım, dün çıktığı İsmail Küçükkaya ile Yeni Bir Sabah isimli programda, Kışladağ’da siyanürle üretim yapan altın madeni hakkında tek kelime etmedi.
Murat Dağı’na kurulmak istenen ve kentin karşı çıktığı altın madeni projesiyle ilgili çevreci söylemlerde bulunan Özkan Yalım’ın Kışladağ madeniyle ilgili hiçbir açıklama yapmaması dikkat çekti.
Kendisini ‘ağır milliyetçi’ olarak tanımlayan Özkan Yalım, Kanadalılara ait olan Kışladağ altın madeni hakkında sadece ‘Bu maden Eşme diye geçer ama Ulubey’de” demekle yetindi.
Programa bir mesaj gönderen Gazeteci Serpil Yılmaz’ın gönderisini okuyan İsmail Küçükkaya, “Uşak Eşme altın madeni çok tehlikeli, çevre açısından liç patlaması oldu diyor. Uşak Eşme’de altın madeni var mı?” dedi.
Ekran Görüntüsü 2024 03 26 133941

AĞIR MİLLİYETÇİ YALIM, KANADALILARA AİT MADEN HAKKINDA KONUŞMADI

Her konu hakkında söyleyecek söz bulan ve Murat Dağı’nda çevreyi koruduğunu öne süren Yalım, İsmail Küçükkaya’nın bu sözleri üzerine hiçbir yorum yapmadı. Yalım, “Maden Eşme diye geçer ama Ulubey’de” ifadesini kullandı. Kanadalı Eldorado Gold Firması’nın vahşi yöntem olan siyanürle altın madenciliği yapması hakkında hiçbir açıklama yapmayan Yalım, aynı programda kendisinin ‘ağır milliyetçi’ olduğunu belirtti.
çukur3

ÖZKAN YALIM’IN LİSTESİNDE ALTIN MADENİNE YAKIN BİR İSİM VAR

Ağır milliyetçi Özkan Yalım’ın listesinde altın madenine yakın bir isim de yer alıyor.  Uşak’a kurulan Kışladağ altın madeninin açılışında dönenim DSP Milletvekili Hasan Özgöbek, madenin sahibi davranmıştı. Söz konusu durum 12 Temmuz 2006’daki Evrensel Gazetesi’ne not olarak düşülmüştü. Hasan Özgöbek’in kardeşi Özhan Özgöbek şu anda Özkan Yalım’ın listesinde belediye meclis üyesi adayı oldu.
Özkan Ekran

2019 CHP ADAYI ASIM KALELİOĞLU DA BU KONUDA TEPKİSİNİ DİLE GETİRMİŞTİ!

Öte yandan bu konuda bir tepki de 2019’da CHP adayı Asım Kalelioğlu, göstermişti. 31 Mayıs 2019’daki paylaşımında Kalelioğlu, şu ifadeleri kullanmıştı: “Adam altın madeninin nakliyesini yapıyor çevreci kesildi” sözleriyle üstü kapalı olarak Yalım’ı eleştirmişti. HABERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN
Editör: Ali ARASLI