Uşak’taki afaki zamların düşürülmesi için teklif sunacaklar! Uşak’taki afaki zamların düşürülmesi için teklif sunacaklar!

Yerel seçimlerle ilgili değerlendirmeler yapan MAK Araştırma Başkanı Mehmet Ali Kulat, AK Parti’nin önümüzdeki yerel seçimler için Eylül veya Ekim gibi temayül yoklamalarını yapacağını ve adını koymasa dahi adaylarını belirleyeceğini öne sürdü.

Halk TV’ye konuşan Kulat, muhalefetteki tartışmaların yerel seçimlerin kaybedilmesine de yol açabileceğini ifade etti. Kulat, “Seçim döneminde, sayın Erdoğan, bakanlarını sahaya sürdü ve bunun dışında 3 dönem meselesinden dolayı siyasetten düşen isimler var. Göreceksiniz bunların bir kısmını İstanbul ve Ankara’nın ilçelerinde aday olacaklar. Bu maçı birkaç puan önde başlatmak şeklinde okunmalı. Muhalefetin şu anda bu kavga ve gürültüleri çok erken tarihte yapması doğru değil” dedi.

AK PARTİ’DE TEMAYÜL EYLÜL - EKİM GİBİ OLABİLİR”

AK Parti’nin yerel seçimin startını verdiğini belirten Kulat, “Bayram sonrası Eylül ve Ekim gibi AK Parti’de temayül yoklamaları yapılacak. Eylül ve Ekim gibi adaylar belli olacak ve ismi konmasa bile çalışmalar başlayacak. Muhalefetin bu yüzden şimdiden adaylarını çıkarmalı. Muhalefet şu anda bunları bırakmalı. Süre dar ve belediyeler Aralık, Ocak ve Şubat’ta kar kürümenin dışında bir şeyler yapamazlar. Bu sürede doğru adaylar ortaya konmazsa çok ciddi sıkıntılar olur” diye konuştu.

HALKTA KARŞILIĞI OLMAYANLAR, KENDİ SÖZÜNÜ DİNLEYECEKLERİ ADAY GÖSTERMEK İSTİYOR

Muhalefette gönderme yapan Kulat, “6 veya 7 dönem milletvekili olan isimleri başkan adayı yapsınlar. Görelim bakalım kendi memleketinde veya ilçesinde aday olsun seçilebiliyor mu? Toplumsal karşılığı olmayan isimler, kendi ilinde aday tespiti yapıyorlar. Kendilerinin en fazla sözünü tutan isimleri aday yapıyorlar ve bu tip adaylar kazanamıyorlar ve başarılı olamıyorlar. MHP de bir rüzgar yakaladı ve bunu da göz ardı etmemek lazım. Adana ve Mersin’i kazanamadılar ama Manisa’yı kazandılar. Muhalefet yerel seçimi de kaybederse çok ciddi bir umutsuzluk girdabına girer” ifadesini kullandı.

Editör: Ali ARASLI