Kurban Bayramı tatili süresince Uşak’ta havanın ağırlıklı olarak güneşli olması bekleniyor.  Son dönemlerde dünya genelinde etkileri hissedilen ve meteorologların önemle uyardıkları +İOD ve Kuvvetli El Nino beklentileri nedeniyle, küresel bazda da yoğun yağışlar görülüyor. Türkiye’de de etkileri hissedilen bu hava dalgası, geçtiğimiz günlerde Uşak’ı da kapsamına alan İç Ege’de yoğun olarak hissedildi. Uşak’ta geçtiğimiz hafta Dokuzsele deresinde taşma riski dahi yaşandı ve gözler bayramda havanın nasıl olacağına çevrildi.

Adil Özdemir: Ramazan Bayramı'nın mağdur ve mazlumların kurtuluşuna vesile olmasını diliyoruz Adil Özdemir: Ramazan Bayramı'nın mağdur ve mazlumların kurtuluşuna vesile olmasını diliyoruz

BAYRAMDA UŞAK’TA HAVA GÜNEŞLİ

Hava tahminlerine göre bayram süresince Uşak genelinde hava güneşli olacak. Salı ve Çarşamba günü havanın yer yer bulutlu olması beklenirken, şu an için yapılan tahminlerde yağış beklentisi yok. Fakat ilerleyen saatlerdeki hava tahminlerine göre öngörülen hava olaylarının tekrar revize edilebilir.

Editör: Ali ARASLI