Eşme Belediye Başkanı Yılmaz Tozan, Uşak CHP'ye katılan yeni isimlere rozetlerini taktı Eşme Belediye Başkanı Yılmaz Tozan, Uşak CHP'ye katılan yeni isimlere rozetlerini taktı


AK Parti Uşak İl Başkanı Himmet Yaşar, 700 kişiyle, büyük kongreye katılacaklarını belirtti. Yaşar, partisinin yerel seçimleri kazanacağını ve anketlere göre de kentte önde olduğunu söyledi. 
AK Parti Uşak İl Teşkilatı yaklaşık 700 kişilik kalabalık bir grupla, AK Parti’nin büyük kongresine katılacak. AK Parti Uşak İl Başkanı Himmet Yaşar, Merkez İlçe Başkanı Mehmet Bayar ve partililerle birlikte bir basın toplantısı yaptı. Cumartesi günü yapılacak olağan kongreye yoğun bir katılımın sağlanacağını belirten Himmet Yaşar, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olduklarını kaydetti. 

ak parti2-2
AK Parti’nin 22 yıllık bir siyasi tarihinin bulunduğunu ve istisnasız her gününü millet yolunda hizmet için ayırdığını belirten Himmet Yaşar, “Milletimiz bugüne kadar birçok sınavdan geçmiş, tarihte benzerine pek rastlanmayan badireler atlatmıştır. Bu badirelere karşı her defasında milli iradeye koşmuş, sandıktan başka iktida yolu tanımamıştır. Yaklaşık çeyrek asırdır; 7 genel seçim, 4 yerel seçim, 3 referandum ve 3 cumhurbaşkanlığı seçimi olmak üzere toplam 17 kez milletimizin huzuruna çıkıp tümünden zaferle ayrılan partimizin bu başarılarının arkasında yatan en önemli unsurlardan bir diğeri ise dinamik kalmayı başarabilmesidir” dedi.

ak parti1-1
Kongrenin ardından yerel seçim hazırlıklarına başlayacaklarını kaydeden Himmet Yaşar, bu konudaki tüm planlarının hazır olduğunu ve yerel seçimlerden de başarıyla çıkacaklarını ifade etti. 
Öte yandan anket yapılıp yapılmadığına dair soruya yanıt veren Himmet Yaşar, “Genel Merkezin yaptığı çalışmalar var ve bizler de Uşak’taki durumumuzu sık sık ölçümlüyoruz. Şu anda partimiz her anlamda önde” dedi. 

Editör: Ali ARASLI