Uşak’taki afaki zamların düşürülmesi için teklif sunacaklar! Uşak’taki afaki zamların düşürülmesi için teklif sunacaklar!
14 Mayıs seçimlerinde, mal varlığıyla gündeme gelen AK Parti Uşak Milletvekili Güneş’in bazı şirketlere ortak olduğu iddia edildi.
Sosyal medyada, Güneş’in Uşak Özel Öztan Hastanesi ve Devlet Hastanesi’ne cihaz hizmet veren şirketlerle ortaklığı öne sürüldü.
2011’deki Milletvekilliği seçimine kadar, Uşak Devlet Hastanesi Başhekimi olan Op. Dr. İsmail Güneş, iddialara yanıt verdi. Günaydın Uşak isimli sosyal medya hesabına bir yorum yazan Güneş, her hangi bir ortaklığının bulunmadığını bildirdi.
ismail1
İddiasını ispatlamayanlar müfteridir!
Uşak Özel Öztan Hastanesi’yle hiçbir bağının bulunmadığını aktaran Güneş, şöyle konuştu:
“Ne benim, ne de yakınlarımın özel sağlık tesisinde bir ortaklığım veya sahipliğim yoktur. Hastanelere görüntüleme veya laboratuvar veya diğer hizmetleri satan firmalarla bir bağım veya resmi veya gayri resmi bir ilişkim yoktur. İddialarını ispatlamayanlar müfteridir.
Uşak'ta dört yolda 250 yataklı Devlet hastanesi yapmak için çalışmalarımız devam etmekte.”
ismail
Uşak’ta 2 hastaneye ruhsat veriliyor!
Güneş, uzun zamandan beri kentte neden tek özel hastane var tartışmaları için de açıklama yaptı. Güneş, şöyle devam etti:
“2007 yılında özel hastane ruhsatı alınırken 2 özel hastane üç tip merkezine ruhsat verildi. Bir tıp merkezi ruhsatını şehir dışına sattı. Bir hastane de ruhsatını diğer hastane işletmecisine sattı. 2 hastane ruhsatı da o işletmeci elinde. Bakanlık başka ruhsat veremiyor. Hastane açmak isteyen varsa tıp merkezlerini hastaneye çevirebilir. Veya şehir dışından hastane ruhsatını uşağa taşıyarak hastane yapabilir.”
öztan (2)
“Uşak’ta tek özel hastane olduğumuz için sürekli tepki alıyoruz”
Öte yandan Uşak’taki tek özel hastaneye tepkilere yönelik daha önce bir haber yapmıştık. Haberimizde Özel Öztan Hastanesi yetkililerinin de görüşlerini almıştık. O dönemde Özel Öztan Hastanesi’nden bir kaynak, tek oldukları için anlamsız bir tepki aldıklarını belirtmişti. Aynı kaynak şu bilgileri vermişti:
“Özel Öztan Hastanesi, baba yadigarı olduğu için hizmet veriyor. Burada çalışan 300’e yakın personel var ve Uşak’a da doktor çekmek kolay değil. Buraya hastane açmak isteyenlerin önünde  ruhsat gibi bir engel yok. Uşak’ta özel hastaneler çok para kazansaydı, daha önceki hastane buradan taşınmazdı. Uşak’ta potansiyel özel hastaneyi taşıyamadığı için buraya yatırım yapılmıyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Eskişehir gibi büyük şehirlerde özel hastaneler para kazanır. Fakat küçük illerde bu durum sanıldığı gibi kolay değil. Hastane şu anda ucu ucuna ayakta kalıyor desek yeridir”. ALİ ARASLI///
Editör: Ali ARASLI