Dün taburcu olacakken tekrar ameliyata alınan ve entübe edilen Metin Uca hayatını kaybetti. Dün Metin Uca'nın menajeri Kübra Kalem Baykara, kritik 72 saat olduğunu bildirmişti. Fakat bugün gece yarısı sosyal medya hesabında bir açıklama yapan Baykara, acı haberi duyurdu.

İLGİLİ HABER: Entübe olan Metin Uca için kritik 72 saat

Behzat Ç. olarak bilinen Erdal Beşikçioğlu, CHP'den aday oluyor Behzat Ç. olarak bilinen Erdal Beşikçioğlu, CHP'den aday oluyor

Baykara, ""Metin Ucamızı kaybettik. Kalbimiz acıyor" paylaşımını yaptı. 

Metin Uca'nın ölümünün ardından linç mesajları atılmaya başlandı!

Metin Uca'nın ölümünün ardından daha önce yaptığı yakılarak ölme istediği gündeme getirildi. Uca'nın 2 yüzlü caneze törenleri için yaptığı ironi, aleyhine linç kampanyasına döndüştü. Uca'nın şu sözleri gündeme getiriliyor:

"Yakılarak ölmek ve küllerimin de İstanbul boğazında serpilmesini istiyorum. Bu saatten sonra böyle bir şansım yok. Ölümü düşündün mü? Sadece şu klasik 2 yüzlü törenlerin yapılmasını istemediğim için yakılarak ölmek istiyorum."

EDİTÖRÜN NOTU: Metin Uca, bu açıklamasında insanların 2 yüzlülüğüne dikkat çekmiş. Cenaze namazından sonra kimsenin umrunda olmamaya üstü kapalı değinmiş. Tüm inançlara saygımız var. Metin Uca da bizim çocukluğumuzda sevdiğimiz bir isimdir ve mekanın cennet olmasını diliyoruz. 

Resim

METİN UCA KİMDİR?

13 Kasım 1961 İstanbul doğumludur. Uca, 1987 yılında kazandığı Anadolu Ajansı sınavıyla muhabirliğe başladı. 1989 yılında TRT'ye geçen Metin Uca, daha sonra Kanal D, Show TV, atv ve Star TV gibi kuruluşlarda muhabirlik, programcılık yaptı. Uzun yıllar Star TV'de sabah haberlerini sundu. 

Uca, Dilovası ilçesinde araç kullanırken rahatsızlanması sonucunda geçirdiği trafik kazası sonrası İstanbul’da tedavi altına alındı. Tedavisi kapsamında 15 Kasım 2023 günü yapılan ameliyat sonrasında entübe edildi.  Ameliyat sonrası gelişen komplikasyonlar sonucu 17 Kasım 2023 tarihinde tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 

Editör: Ali ARASLI