İsmetpaşa Caddesi’nin yenilenen yüzünün açılışı etkinliğinde konuşan AK Parti Uşak Milletvekili Fahrettin Tuğrul, caddenin isminin normalde İstasyon Caddesi olduğunu söyledi. Tuğrul, tam olarak bağlayıcı bir cümle kurmayarak, şu ifadeleri kullandı:

“Bu caddemizin adı eskiden İstasyon Caddesiymiş. Bunun bir sonraki göreve gelen Belediye Meclis üyelerimiz tarafından değerlendirilmesini diliyorum”.

Fotoğraf açıklaması yok.

İsmetpaşa Caddesi’nin yenilenen yüzünün açılış töreni yapıldı. Bir süre önce Uşak Belediyesi tarafından yenileme işlemleri tamamlanan İsmetpaşa Caddesi’nin açılışı eski belediye binası önünde yapıldı. Buradaki etkinliğe Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de katıldı. Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, caddenin yenilenmesinin pandemi şartlarına rağmen yapıldığını belirtti. Daha sonra AK Parti İl Başkanı Himmet Yaşar bir konuşma yaptı.

Yaşar’ın ardından kürsüye çıkan Milletvekili Fahrettin Tuğrul, dikkat çeken bir açıklama yaptı. Tuğrul, İsmetpaşa Caddesi’nin isminin eskiden İstasyon Caddesi olduğunu hatırlattı. Tuğrul, bir sonraki görev alacak belediye meclisinin bu konuyu dikkate almasını temenni etti.

Şekerevleri için e-spor salonu, engelsiz yaşam merkezi ve sağlık ocağı yapılıyor Şekerevleri için e-spor salonu, engelsiz yaşam merkezi ve sağlık ocağı yapılıyor

İSMETPAŞA-1

Tuğrul’un açıklamaları, belediye meclisinde görev alacakların caddenin ismini değiştirmeye yönelik adım olarak yorumlandı.

İSMETPAŞA CADDESİ NEDEN İSMET İNÖNÜ’NÜN ADINI ALDI?

Uşak İsmetpaşa Caddesi, adını İsmet İnönü’den alıyor. Tuğrul’un kullandığı “Önceleri adı İstasyon Caddesiymiş” ifadesi doğru. İsmet İnönü’nün 1959 yılında Uşak’taki seçim çalışmasında taşlandığı yer olarak biliniyor. Uşak’ta İnönü’nün taşlanmasının ardından, 1960 darbesi oluyor. Bu dönemde göreve gelen 1960 ve 1963 yılları arasındaki Uşak Belediyesi yönetimi, İstasyon Caddesi’ne İsmet İnönü caddesi adını veriyor.

HABER: ALİ ARASLI

İSMETPAŞA22