Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ın yeniden adaylığını üstü kapalı ilan etti.

Çarşı Uşak Projesi isimli çalışma nedeniyle yapılan yıkım törenine katılan Bakan Özhaseki, burada bazı açıklamalar yaptı.

Çarşı Uşak projesinin iyi bir çalışma olduğunu iddia eden Bakan Özhaseki, çocukluğundan örnekler verdi.

Çizgili pijama döneminin geride kaldığını belirten Özhaseki, çocukken yaptığı ticarete değindi.

Şehirlerin bakıma ihtiyaç duyduğunu kaydeden Özhaseki, şöyle söyledi:

“Ben esnaf çocuğuyum ve üniversite yıllarında bezler toplar Kayseri’ye gönderirdim. Ben toplardım, babam satardı şimdi satabilir miyim. Alan satan olur mu? Meslekler de değişiyor. Hazır diye bir şey çıktı. Ev tekstili ve konfeksiyon çıktı ve sizin çizgili pijamanın yüzüne bakan olmaz. Mekanları da yenilemek gerekiyor. Bu değişimi yakalayamayanların işi kötü oluyor. Şehirler de aynı şekilde.”

özhas

ÖZHASEKİ: UŞAK’A EN İYİ HİZMETİ MEHMET ÇAKIN YAPACAK

Akrabasını işe alan belediye başkanını şikayet edin! CHP'nin yapısının dışına çıkanları ihraç ederiz! Akrabasını işe alan belediye başkanını şikayet edin! CHP'nin yapısının dışına çıkanları ihraç ederiz!

Bakan Özhaseki, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ın yeniden adaylığını üstü kapalı ifade etti. Mehmet Çakın’ın iyi biri olduğu düşüncesinde olan Bakan Özhaseki, şöyle söyledi:

“Eğer yöneticiler uyumlu ve gayretliyseler geleceğe dair projeler imal ediyorlar. Net olarak şunu söyleyeyim; 21 yıl belediye başkanlığım var. Daha sonra Ankara’da Cumhurbaşkanımızla yol arkadaşı olduk. Bu konuda az çok bilgisi olan biriyim. Mehmet Bey’i (Çakın), İstanbul’da aile şirketinde çalışırken biz zorla gönderdik. Birçok insan ben olmak istiyorum diyebilir. Hakkıdır ve demokratik bir ortam. Uşak’a en iyi hizmet getirecek kişinin Mehmet Bey olduğuna kanaat getirdik. Düzgün bir arkadaş, Allah’tan korkan bir arkadaş. Haram ve helali bilen bir arkadaş. Genç ve bundan sonra bu çalışmalarını yapmaya devam edecek. Ben de bir ağabeyi olarak ne gerekiyorsa yapacağım.”

Öte yandan daha sonra yıkım törenine geçildi ve Çarşı Uşak kapsamında eski balık pazarı yıkıldı. 

Editör: Ali ARASLI