AK Parti Uşak Milletvekili Fahrettin Tuğrul, Türkiye genelinde yerel seçimlerin galibi olan CHP’li yönetimleri eleştirdi. Tuğrul, “Yakında kamuoyuyla bazı şeyler paylaşacağız. Bunlar çalışmaya falan gelmediler 5 yıl boyunca yatacaklar. Bir sonraki seçimde yine biz kazanacağız ve hizmetleri biz yapacağız” dedi.

AK Parti Uşak Milletvekili Fahrettin Tuğrul, partisinin bayramlaşma programında bazı değerlendirmeler yaptı. Türkiye’nin son 10 yılda darbe ve darbe girişimleri atlattığını kaydeden Tuğrul, şöyle konuştu:

“Son 10 yıla baktığımızda, 2 buçuk 3 tane darbe teşebbüsü atlattık. Bizi Almanya ve Fransa’yla kıyaslayanlara şu soruyum; Almanya ve Fransa’da kendi orduları kendi meclislerini bombalamış desem. Buna kim inanır? Bu ülkelerde bu olmaz ve bizde ise bunların hepsi oldu. Gezi Park’ta da benzer bir durum oldu ve mesele ağaç meselesi değil dediler. Bir daha gelmemek üzere vesayet düzenleri bizimle beraber çöktü. Rabbimden gelen 6 Şubat depremini yaşadık. Tüm bunları alt alta üst üste topladığınızda, devletlerin belini toparlayamayacağı badireleri biz atlattık. Şimdi önümüzde sıkı bir disiplinle hayat tarzımızı da gözden geçireceğimiz yeni bir dönemi yaşıyoruz. Tasarruf tedbirlerini yaşıyoruz”.

CHP'li Vekil: Uşak Eğitim Araştırma'da sendikaya göre masa başı görev veriliyor CHP'li Vekil: Uşak Eğitim Araştırma'da sendikaya göre masa başı görev veriliyor

ATATÜRKÇÜLÜK ARTİSTLİK YAPMAKLA OLMAZ

“Geçen mezuniyet programında CHP Milletvekili (Ali Karaoba) Atatürkçülük üzerinden oradaki katılımcılara ders vermeye kalktı” diyen Tuğrul, şöyle devam etti:

“Atatürkçülük her yere heykel dikmek değil, muasır medeniyet seviyesine ulaşmaktır. Bu da çeşit çeşit heykeller dikmekle olmuyor. Ülkeyi bağımsız hale getirmekle oluyor. Ben geçtiğimiz gün üniversite öğrencilerine, Heron’un ne olduğunu sordum. 200 öğrenciden 2’si el kaldırdı. Heron bizim gençliğimizde bizim İHA ve SİHA’mızdı. Şu anda gençler Heron’un ne olduğunu bilmiyorlar. Elhamdülillah Recep Tayyip Erdoğan sayesinde. Kimse Atatürkçülük üzerinden maval okumasın. Öyle artistlik yaparak Atatürkçülük yapılmaz. Milli silah yaparak Atatürkçü olunur. Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderimiz var ve Türkiye’ye çağ atattı. Biz bu görevleri bizden sonra gelen gençlerimize devir edeceğiz. Hepimiz faniyiz ve eserlerimizle anılacağız. Allah ömür versin, biz bastonla yürürken gençlik yıllarımızı Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasından yürüdük diye anlatacağız.” 

Editör: Ali ARASLI