Özkan Yalım’ın oy birliğiyle zam yaptık dediği karara AK Partili Sabancı tepkili Özkan Yalım’ın oy birliğiyle zam yaptık dediği karara AK Partili Sabancı tepkili
Uşak’ın Banaz ilçesindeki seçim yarışı, Türkiye’deki bir çok il ve ilçede görülmüyor. Banaz’ın işlek noktalarından Fevzi Çakmak Caddesi’nde bağımsız aday ve mevcut Başkan Zafer Arpacı, AK Partili aday Mehmet Cevizci ve CHP’li aday Ethem Erdem’in ofisleri yer alıyor. Banaz’da potada bulunan 3 adayın da ofisleri bir birlerine birkaç adım ötede bulunuyor. Bu süreçte yapılan açıklamalar da ayrı bir önem taşıyor. AK Partili Banaz Belediye Başkan adayı Mehmet Cevizci’nin kentteki bir yerel TV kanalına yaptığı açıklamalar dikkat çekti.

AK PARTİLİ MEHMET CEVİZCİ'DEN DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMALAR

Egem TV adıyla faaliyet gösteren kanala konuşan Mehmet Cevizci, “Arkamızda Cumhurbaşkanımız olmasa, hanımlarımız bile bize oy vermezler” dedi. Cevizci, şu ifadeleri kullandı:
“Devletin arkasında olmayan kimse Banaz’a bir çivi dahi çakmaz. Reis olduğu müddetçe bizim sırtımız yere gelmez. Bizler de çalışacağız ve sıkmadık el bırakmayacağız. Gece gündüz uyumadan çalışacağız.  Bizim rakiplerimizin anlatacağı hiçbir şey yok. Onların dikili hiçbir şeyi yok. Banaz’da AK Parti’nin bayrağı dalgalanıyor.”

AK PARTİ KAZANMAZSA KİM OLURSA OLSUN BANAZ’A BİR ÇİVİ DAHİ ÇAKAMAZ

Zafer Arpacı’nın bağımsızlığı etkiler mi sorusuan yanıt veren Cevizci, şöyle konuştu:
“Bizi etkilemez. Ben her yerde iddialı bir şekilde söylüyorum. Bizler arkamızda devletimiz ve Cumhurbaşkanımız olmasa, özür diliyorum sizlerden; hanımlarımız bile bize oy vermezler. Bunu da iddialı olarak söylüyorum. Burada AK Parti kazanmazsa, kim olursa olsun, isim vermiyorum, Banaz’a bir tane çivi dahi çakamayacaktır. Allah’a şükür bizim öyle bir sorumuz yok. Bizim arkamızda Cumhurbaşkanımız var, devletimiz var.”
Muhabir: ALİ ARASLI