Yılmaz Özdil, Uşak'ta tespit edilen en önemli soruna değindi Yılmaz Özdil, Uşak'ta tespit edilen en önemli soruna değindi

AK Parti'nin 7 Ekim'den sonra oluşturacağı yeni yönetim, belediye başkan adaylarının belirlenmesi için çalışma yapacak. AK Parti'ye yakınlığıyla bilinen Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdülkadir Selvi, bugünkü köşe yazısında belediye başkan adayları için yapılacak olan saha anketine değindi. 

AK Parti'nin seçimden sonra 30 büyükşehir için anket yaptığını ve 7 Ekim'deki büyük kongreden sonra tüm adaylar için gerekli çalışmayı yapacağını belirten Selvi, "AK Parti seçimlerden sonra 30 büyükşehirde anket çalışması yaptı. Bir anlamda seçimin röntgeni çekildi. AK Parti, belediye başkan adaylarıyla ilgili anket çalışmasına ise kongreden sonra başlayacak. 7 Ekim’de kongreden çıkan yeni yönetim belediye başkanlarıyla ilgili süreci başlatacak. Anket için sahaya çıkılacak. Tabii ki anketler aday belirlemeySecek ama kazanacak aday konusunda önemli bir veri olacak" ifadesini kullandı.

Selvi, Cumhurbaşkanı'nın bu dönemde en çok İstanbul ve Ankara üzerinde duracağını ve bunun için bir dizi çalışma yaptığını da öne sürdü.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Editör: Ali ARASLI