Uşak CHP'den sudan sebeple ihraç edilen Emin Toplu: Bu işi Eşme Belediye Başkanı ve ekibi organize etti, hesap soracağım Uşak CHP'den sudan sebeple ihraç edilen Emin Toplu: Bu işi Eşme Belediye Başkanı ve ekibi organize etti, hesap soracağım

Cumhuriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçimlere değişim vurgusuyla girmeyi planlıyor. Erdoğan'ın MYK ve MKYK üyelerinin yüzde 75'ini değiştireceği belirtilirken, değişecek olması planlanan organlar, Uşak ve diğer illerdeki parti teşkilatları tarafından da yakından takip ediliyor.

Haberde, "Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 7 Ekim’de düzenlenecek olağanüstü kongresi sonrasında partisinin çekirdek yönetim kurulu olan merkez yönetim kurulu (MYK), Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyelerinde, aynı milletvekili listelerinde olduğu gibi yüzde 70-75’lere varan oranda değişim olacağına “kesin gözüyle bakılıyor” ifadesi yer alırken, Genel Başkan Yardımcılıkları için de 3 dönem kurulana vurgu yapıldı.

AK PARTİ'DE KASIM AYINDA BAŞVURULAR ALINACAK 

Aynı haberde, belediye başkan adaylıkları için başvuruların ne zaman başlayacağına dair de bilgiler verildi. 

Kasım ayından itibaren aday başvurularının alınacağına yer verilirken, AK Parti ve MHP'den oluşacak heyetlerin il il, ilçe ilçe ve diğer belediyeler nezdinde değerlendirmeler yapacağı kaydedildi. Haberde, AK Parti ve MHP heyetlerinin değerlendirmeleriyle ilgili olarak, "O yerlerin “sevilen ve kamuoyunun takdirini kazanmış adaylar üzerinde çalışacak" denildi. 

Editör: Ali ARASLI