AK Parti’nin İstanbul adayı yüzde 90 oranında belli oldu.

Banaz'dan İGM üyesi olan Erkan Aras'ın durumu iyiye gidiyor Banaz'dan İGM üyesi olan Erkan Aras'ın durumu iyiye gidiyor

Uzun zamandan beri kulislerde ismi konuşulan bir önceki dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un adaylığına kesin gözüyle bakılıyor.

Murat Kurum’un aday olacağının sinyalleri sosyal  medyada verildi.

Murat Kurum’un kişisel youtube kanalı ve diğer sosyal medya hesaplarında İstanbul sürekli işlenmeye başlandı.

Murat Kurum, youtube kanalı üzerinde ‘#İstanbulunmuradı etiketini kullanmaya başladı.

Gittiği yerlerden youtube kısa videoları çekilen Murat Kurum’un ‘İstanbul’un Muradı’ sloganı kampanya döneminde kullanılabilir.

Peki Murat Kurum kesin aday mı?

Murat Kurum’un bu şekilde kampanyaya başlaması, aday olma ihtimalini güçlü kılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan habersiz böyle bir kampanyaya başlamayacağı öngörülüyor.

AK Parti’nin İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’na karşı Murat Kurum’la mücadele edeceği öngörülüyor. Anketlerde Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’nun durumu pek parlak çıkmıyor. Tevfik Göksu da İstanbul için aday olmayı düşünüyor yönünde kulis haberler var.

Neden Murat Kurum?

Murat Kurum’un Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı döneminde her hangi bir şaibesi bulunmuyor.

İstanbul’da geçtiğimiz seçim, Binali Yıldırım aday gösterilmişti. Eski Başbakan olması nedeniyle koruma ordusuyla gezen Binali Yıldırım’ın kampanyası başarısız olmuştu. Murat Kurum ve Ekrem İmamoğlu’nun bu seçim daha çetin bir mücadeleye girmeleri bekleniyor.

USAKPORT.COM//

MURAT KURUM'UN YOUTUBE KANALINI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN

MURAT KURUM, UŞAK'TAKİ MİLLET BAHÇESİ PROJESİNİ YAKINDAN TAKİP ETMİŞTİ

Kurum, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı döneminde Uşak'taki projelere bazı desteklerde bulunmuştu. Kurum, İsmetpaşa Caddesi'nin yenilenmesi ve Millet Bahçesi gibi projeler için destek vereceğini açıklamıştı. Kurum'un Uşak'a inşa edilmesi öngörülen Cami projesi de olumlu ve olumsuz tepkiler almıştı. Kurum, görev süresince Uşak'a çeşitli ziyarelerde bulunmuştu. Kurum, kent park olarak başlayan projenin TOKİ marifetiyle yapılmasını onaylamıştı. 

Editör: Ali ARASLI