Kuzey Irak’tan gelen şehit haberleri nedeniyle ertelenen AK Parti’nin belediye başkan aday tanıtımı, bu Perşembe yapılacak.

AK Parti Genel Merkezi, aday tanıtımının 18 Ocak 2024 Perşembe günü, saat 14:00’da yapılmasına karar verdi. Ankara’da yapılacak olan aday tanıtım toplantısında partinin açıklanmayan 48 belediye başkan adayı daha ilan edilecek.

Eleştirdiği için Özkan Yalım tarafından ihracı istenen Kudret Yörük için karar verildi! İhraca gerek yok! Eleştirdiği için Özkan Yalım tarafından ihracı istenen Kudret Yörük için karar verildi! İhraca gerek yok!

AK Parti kaynakları açıklanacak illeri paylaştı ve bunların arasında Uşak Merkez Belediyesi ve ilçeleri de bulunuyor.

İzmir, Sakarya, Ankara, Afyonkarahisar, Kütahya, Bilecik ve Burdur da açıklanacak iller arasında yer alıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adaylarla ilgili belli kriterler belirlediği ifade edildi. Buna göre geçtiğimiz günlerde parti nezdinde yapılan temayül yoklamaları, anket ve Cumhurbaşkanı’nın kendi yaptırdığı anket de belirleyici olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verileri genel manada topladığı ve adayları büyük oranda karar verdiği ifade ediliyor.

AK Parti’nin 18 Ocak 2024 Perşembe günü adaylarını açıklayacağı iller şöyle:

Uşak, Yozgat, Konya, Kahramanmaraş, Adana, Ankara, Antalya, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, İzmir, Kayseri, Malatya, Sakarya, Şanlıurfa Tekirdağ, Trabzon, Van, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aksaray, Amasya, Ağrı, Ardahan, Batman, Bayburt, Bilecik, Burdur, Bolu, Çorum, Mardin, Hakkâri, Iğdır, Kırşehir, Muş, Siirt, Şırnak, Tunceli, Zonguldak, Gümüşhane, Karabük, Karaman, Kırıkkale, Kilis, Kütahya, Nevşehir, Niğde ve Sivas...

Editör: Ali ARASLI