Ekonomist Atilla Yeşilada, youtube kanalı üzerinde yaptığı yayında, yerel seçim sonrası için kritik uyarılar yaptı. Kredilerin çok düşeceğini ve kredi nedeniyle bazı şirketlerin zorlanacağını kaydeden Yeşilada, şu uyarıyı yaptı:

““Click bait değil, inanları iflas ve konkordatodan kurtarmaya çalışıyorum. Aklı olan malını satar ve kredisini kapatır.”

Atilla Yeşilada, youtube kanalında bir program yaptı. Finans danışmanı Saadet Büyük’e konuşan Yeşilada, konut ve taşıt için de bilgi verdi.

Aklı olan malını satar ve kredisini kapatır!

Aklı olan malını satar ve kredisini kapatır düşüncesini savunan Yeşilada, şu ifadeleri kullandı:

“Click bait değil, inanları iflas ve konkordatodan kurtarmaya çalışıyorum. Herkes hardul huldur kredi arıyor. Seneye bu kredileri arayacaksınız ve cironuz da düşük olacak. Bu hükümet kararlı ve kredileri bitirmekten başka da çaresi yok.

Bu insanların hiçbir şey söyleme hakkı yok. Mayıs’ta siz seçtiniz Erdoğan’ı. CHP seçmeni de sandığa gitmedi. Herkes yaptığının bedelini ödeyecek. Bedelini seçmen ödeyecek. 2 ekmek yiyorsan 1 ekmek yiyeceksin ve yoksa kapına icra gelecek.

Şimdi ben faizde deprem olacak dedim. Dün Hürriyet’te bir arkadaşımız, Bakanlar Kurulu’nda narenciye üreticisine destek istenmiş. Erdoğan ekonomiye karışmıyorum demiş. Yerel seçimi Erdoğan kazanırsa daha sıkı para politikasına geçeceğiz. Yemeğe su koyun ve baktın pilavın dibi tutuyor ve 1 bardak daha su koyarsın. Dolar 50 – 60 olacak diyenler var. Bunların hiçbiri olmayacak. Yerel seçimden sonra dolar enflasyonun 2-3 puan gerisinde gelecek.

Fakat faizlerde 40’ı arayacağız.  Yerel seçimden sonra millet istediği kadar bağırsın. Sayın Erdoğan’a bunun bir zararı olmaz.”

KONUT VE TAŞITTA ENFLASYON FARKINDAN ZARAR ETME DÖNEMİ!

Uşak Belediyesi'nin caddede 3000 TL'ye kiraya vereceği dükkanlar nasıl? Uşak Belediyesi'nin caddede 3000 TL'ye kiraya vereceği dükkanlar nasıl?

Faizlerin çok yükseleceğini belirten Yeşilada, işyerlerinin geleceğinde kredinin olmayacağını kaydetti. Yeşilada, enflasyon farkından dolayı konutta zarar edilebileceğini de aktardı. Yeşilada, şu ifadeyi kullandı:

“Bu gezegende yaşıyorsanız, yer çekimi 1’dir. Dünyanın her yerinde konut fiyatları düşüyorsa Türkiye de bunu uyacak. Dünyaya kendi politikamızı dayatacak kadar büyük bir ülke değiliz. Faizler artıp reele geçildiğinde konut fiyatları düşer. Ama bu düşüşler reel düşüşlerdir. Bizim gibi ülkelerde hiçbir şeyin fiyatı nominalde düşmez. Ülkede enflasyon yüzde 50 ve10 milyonluk konut seneye 8 milyon olmaz. Bugün 10 milyon konutun fiyatı 12,5 milyonsa sen 2,5 milyonu alıcıya verdin.”