Uşak Belediyesi'nin iradesi parayla satılamaz! Kişiye özel imar uygulaması olmamalı! Uşak Belediyesi'nin iradesi parayla satılamaz! Kişiye özel imar uygulaması olmamalı!
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 31 Mart’ta seçilen CHP’li belediye başkanlarına uyarıda bulundu. Fatih Altaylı’ya konuşan Özgür Özel, partinin çizgisinin dışına çıkan ve akrabalarını işe alan belediye başkanlarını gerekirse ihraç edeceklerini kaydetti. Özel, “Akrabasını işe alan olursa bana ihbar edin, gerekeni yapayım” dedi.
Özgür Özel, 31 Mart seçimlerinin sonuçlarıyla ilgili değerlendirme yaptı. Gazeteci Fatih Altaylı’ya konuşan Özel, şöyle söyledi:
“31 Mart akşamı, aşağıdan sürekli tempo tutuldu çık çık çık diye. Daha önce kafamda kurmuştum ve partinin birinci parti olacağını aktarmıştım. Bütün sandık görevlilerine birazdan güzel haberler alacağını attık. Sakın mutlulukla görevinizi terk etmeyin ve ıslak imzalı tutanağı almadan gitmeyin dedik. İlk gelen sonuçlar bütün anketleri doğruladı. 20:45’te çıktık dedim şunlar bunlar kazandı diye. TRT’ye bir sürprizim var dedim. Benim reklamlarımı yayınlamışlar ve şımarmayın dedim. Rakibinizi tahrik edecek ve onu üzecek şekilde davranmayın. Süleyman Seba’nın dediği gibi yan odada sizin gibi şampiyonluk isteyenler de var dedim. Saat ilerledi ve otobüsün üzerine çıktık ve hayatımın en güzel anıydı. Dedim ki o2nlara bakın ışıklar hala yanıyor. 50 yıldır biz o saatlerde ışıkları kapatıp kös kös gidiyorduk.”
Özel: 1700 kişiyi şimdiden belirliyoruz
Özel, şöyle dedi: “Benim hayalim ilk genel seçimde aynı konuşmayı yapmak. Partinin içinde reform yapıyoruz ve CHP’nin ilk 100 gününde yapılacakları belirliyoruz. 1700 kişinin yerine yeni isimleri şimdiden belirliyoruz. Seçim erken de olsa baskında olsa CHP seçime hazır olacak. Bunun için de dört dörtlük ölçme ve değerlendirmelere dayanan bir çalışmamız var.”
PARTİYE ZARAR VEREN BELEDİYE BAŞKANLARINI ATARIZ, GİDER BAĞIMSIZ DEVAM EDER!
CHP’nin çizgisinin dışına çıkan belediye başkanları hakkında konuşan Özgür Özel, şu ifadeleri kullandı:
“Ekibin başında Yılmaz Büyükerşen var, uzman gençler var. Sayıştay denetçilerimiz var. SODEM diye bir yapılanmamız var. Tahammülümüz olmayan tek şey Nepotizm. Akraba atamalarıyla ilgili kesinlikle toleransımız yok. Kırmızı çizgimiz bu. Varsa bana ihbar etsinler gereğini yapayım. Belediye Başkanlarına, belediyenin anahtarının iktidar kapısını açacağını ifade ettik. 411 değil 410 olsa ne olacak. Gerekirse partiden de atarız. Partiye zarar verecekse gitsin bağımsız devam etsin.  İzmir’de Ege Belediyeler Birliği de seçildi. Kıyı belediyeler birliği de belli oldu. Herkese bir görev var. Azın üzerinde kavga etmek yerine çoğaltalım, herkese yer var.”
Editör: Ali ARASLI