Meral Akşener 6'lı masanın devamıyla ilgili soruya yanıt verdi! Meral Akşener 6'lı masanın devamıyla ilgili soruya yanıt verdi!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 28. Dönem Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik mitinglerine Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu ile birlikte Trabzon’da devam etti.

Trabzonlu vatandaşları selamlayarak konuşmasına başlayan Akşener, bir gencin, ‘’Torpil için dayım yok. Ama liyakat için Meral Mommy var’’ yazılı pankartına ilişkin; ‘’Allah harama el uzatanlardan eylemesin. Hani biraz evvel bir pankart vardı. ’Torpil için dayım yok. Ama liyakat için Meral Mommy var’ yazmışsın. 14 Mayıs akşamı bütün bu dayılar addaya gidecek.’’ diye konuştu.

’’BU ÜLKENİN CUMHURBAŞKANI ALLAH’A ŞİRK KOŞUYOR.’’

Hiçbir seçime bu kadar ağır hakaretlerle gidilmediğinin altını çizen Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Allahsız, kitapsız, dinsiz’ sözlerini şu sözlerle eleştirdi:

‘’Müslümanın günahı varsa o Allah’la onun arasındadır. O kişiye siz ‘Allahsız, kitapsız’ derseniz şirk koşmaz mısınız? Bu ülkede, bu ülkenin Cumhurbaşkanı Allah’a şirk koşuyor. Böyle bir şey olabilir mi? Böyle bir seçim olabilir mi?’’

7 Yaşından beri namaz kıldığını ve Hacı olduğunu söyleyen Akşener; ‘’Benim namazımın size faydası veya zararı söz konusu mudur? Ama namazımın size bir faydası varsa o da dindar bir insanın harama el uzatmaması gerekir, kul hakkı almaması gerekir, faydası budur. İyi insan olmakla alakası vardır. Şimdi sürekli olarak dinden imandan bahset. Sonra 5 maaş, 10 maaş, 15 maaş alsın yan gelip yatsın sen işsiz gez. Böyle bir durum olur mu? Haramın dibine battınız be. Haramın dibine battınız.’’ dedi.