İYİ Parti Uşak İl Başkanı Ayşegül Obalı, programın netleştiğini ifade etti. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Ayşegül Obalı, Ramada Otel’de aynı gün saat 13:30’da teşkilat buluşmasının olacağını belirtti. Basına açık toplantının ardından saat 15;00’da istişare toplantısı yapılacağını dile getiren Obalı, şöyle konuştu:

“Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’i 19 Arılık 2023 Salı günü, karşılaşacağız ve toplantımızın yapılacağı otelde teşkilat buluşması olacak. Daha sonra 15:00’da basına kapalı bölgemizdeki teşkilatlarımızla bir toplantı olacak. İzmir, Manisa, Denizli, Burdur, Afyonkarahisar, Isparta ve Kütahya teşkilatlarımız da bu toplantıda yer alacaklar. Sayın Genel Başkanımızın Uşak’a gelişiyle birlikte yerel seçim startını da vermiş olacağız.”

muhammet gür

KIL PAYI KAYBETTİĞİMİZ SEÇİMİ BU SEFER ALACAĞIZ

Bir önceki seçimi kıl payı kaybettiklerini hatırlatan Ayşegül Obalı, şöyle söyledi:

CHP'li Vekil: Uşak Eğitim Araştırma'da sendikaya göre masa başı görev veriliyor CHP'li Vekil: Uşak Eğitim Araştırma'da sendikaya göre masa başı görev veriliyor

“2019 yerel seçimlerinde adayımız Muhammet Gür’dü ve itirazlarımız olmuştu. O dönemde seçimi kıl payı kaybetmiştik. 14 Mayıs’ta da benzer bir tablo ortaya çıkmıştı. Yaşadığımız onca engellemeye ve halen partimize yönelik kampanyalara rağmen dimdik ayaktayız. Çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’in adayımızı açıklamasının ardından çalışmaya başlayacağız. İlimizin altyapı ve diğer sorunlarını çözmek için İYİ Parti kadroları her zaman göreve hazırdır”.

ayşegül obal

MUHAMMET GÜR’ÜN ADAYLIĞI KESİNLEŞTİ

Öte yandan edindiğimiz bilgilere göre İYİ Parti’de Muhammet Gür’ün adaylığı kesinleşti. CHP’yle ittifak olmadığı için İYİ Parti’nin adayını belirlediği ifade edildi. Muhammet Gür’ün yola devam kararından şu ana kadar herhangi bir geri adım atmadığı aktarıldı.

Editör: Ali ARASLI