Asgari ücret zammı için son düzlüğe girildi ve AK Parti’ye yakın olan medya kurumları ve yazarlar, yüzde 55 gibi bir zammı telaffuz etmeye başladı. AK Parti’ye yakın olan Hürriyet Yazarı Abdülkadir Selvi, yüzde 50’nin üzerinde bir zam olacağını öne sürdü. Yine Hürriyet Gazetesi’nde yer alan haberlere göre asgari ücret için yüzde 30 ile 55 arasında zam öngörüldü.

Asgari ücrete yüzde 55 zam gelmesi durumunda, 17 bin 763 TL olması bekleniyor. Asgari ücretle birlikte işsizlik maaşının da zamlanacağı belirtiliyor. Yüzde 55’lik asgari ücret zammı durumunda, işsizlik maaşının 8 bin 253 TL’ye çıkacağı ifade ediliyor.

ASGARİ ÜCRETE YIL İÇİNDE 2 SEFER ZAM GELDİ

Uşak'tan 3 firmaya ihracatın yıldızları ödülü Uşak'tan 3 firmaya ihracatın yıldızları ödülü

Asgari ücret geçtiğimiz yıl 2 sefer zamlandı. 8 bin 500 TL olarak yıla başlayan asgari ücret, Temmuz’da gelen zamla beraber 11 bin 404 TL’ye çıktı. Asgari ücrete yapılan her zamla birlikte, alım gücünde düşüşler dikkat çekti. Asgari ücretin zamlanması, piyasadaki bir çok ürün ve hizmetin fiyatının artışına yol açtı. Asgari ücretin enflasyonda yol açtığı artışlar nedeniyle, 2024’te tek zam yapılacağı bildirildi.

Editör: Ali ARASLI