Uşaklı vatandaşların en çok ziyaret ettiği Atapark’ta yeni bir ışıklandırma çalışması yapıldı.

Çevresinde her geçen gün kafeterya ve benzeri işletmelerin öbekleştiği Atapark’ta ışıklandırma yapıldı. Atakule’den yayılan Türk Bayrağı rengindeki kırmızı ışık kuru yapraklarla görsel bir şölen oluşturdu. Ağaçların bulunduğu alanlara kurulan ışıklar da gece, açık yeşil bir görüntü ortaya çıkardı.

Atapark’taki vatandaşlar, dökülen ve kuruyan yaprakları, yeni ışıklarla seyretti.

atapark5

Termos ve portatif sandalyenizi alın, boşuna bir çaya 20 lira ödemeyin!

Son dönemlerde Atapark çevresinde yoğun bir kafeterya yoğunluğu yaşanıyor. Bu mekanlar, elbette bölgeye canlılık katıyorlar.

atapark4

Fakat 120 bin TL’yi bulan kiralar nedeniyle, çayın bardağını da 20 TL’ye satıyorlar. Bu bölgedeki en uygun işletme Uşak Belediyesi’nin Çayzade olarak adlandırdığı mekan. Çay 7 TL’den satılıyor. Bulunduğu bölgenin 3’te 1’i fiyatına çay ve yemek servisi yapılıyor.

atapark1

Yeni ışıklandırmayla portatif sandalyesini ve termosunu dolduran, beleşe de çay içebilir.

OEDAŞ, Uşak ve ilçelerinde elektrik kesintisi uygulayacak OEDAŞ, Uşak ve ilçelerinde elektrik kesintisi uygulayacak

ATAPARK GÜZEL AMA ÇEVRESİ KAÇAK DOLU!

Atapark, ilk olarak Uğur Mumcu Parkı adıyla projelendirildi. 1989 ve 1994 arasında Uşak Belediye Başkanlığı yapan Ali Künek, bu alanın mimarı. Uğur Mumcu Parkı projesi, sonraki Başkan Erhan Akçay tarafından değiştirildi. Adı Atapark oldu ve Öztan Hastanesi’nin önündeki caddeye de Uğur Mumcu’nun adı verildi. Atatürk Kültür Merkezi de bu dönemde buraya inşa edildi. Dikkat çeken konu, Erhan Akçay’ın başkanlığından sonra, bölgeye yapılan Karun AVM’nin sahibi olmasıydı.

atapark3

Atapark’ın esas gelişimi de Mesut Apaydın döneminde oldu. AK Partili Mesut Apaydın, buradaki sorunları büyük oranda çözdü. Atatürk Kültür Merkezi’nin açılışını da dönemin Kültür Bakanı Atilla Koç yaptı. Atapark’ın çevresi zamanla bu alana yerleşimin yoğunlaşması nedeniyle değerlendi. SSK evlerinin de revizyonuyla birlikte adım başı lüks kafeterya bölgesi halini aldı. Fakat bu durum yeni bir toplumsal yarayı da beraberinde getirdi. Lüks kafeteryalar, kaçak çıkmalarla vatandaşın bahçesini işgal ettiler.

atapar2

Atapark’taki mekanların kirası 50 bin TL ile 120 bin TL arasına çıktı. Hal böyle olunca, bir bardak çayın fiyatı da 20 TL’yi buldu. Ali Araslı//

Editör: Ali ARASLI