Uşak'ta tam yolcu 18, öğrenci ise 14 TL oldu Uşak'ta tam yolcu 18, öğrenci ise 14 TL oldu
Bu yıl zeytinyağı fiyatları, küresel bazda pik yapmış durumda. İhracattaki kısıtlamaya rağmen, beklenen seviyede ürün piyasada yok. Fakat yeni hasat zeytinyağını piyasaya sürenler de var. Orjinal Ayvalık soğuk sıkım zeytinyağının litre fiyatı, çakmasının 5 litre fiyatına eşdeğer.   
Piyasada çakmaları 5'lik tenekede 450 TL'ye satılan çakma Avyalık zeytinyağına dikkat edin. Bugün sizler için hakiki Ayvalık yağının olması gereken fiyatı inceledik. Ayvalık Keremköy'ün soğuk sıkım 5'lik tenekede zeytinyağı ve fiyatları:

İLGİLİ HABER: AYVALIK KOOP YENİ HASAT SOĞUK SIKIM ZEYTİNYAĞI FİYATI

Geçtiğimiz hafta Ayvalık’ta yapılan festivalin ardından, yeni hasat zeytinyağları da piyasaya çıktı.
S.S. Ayvalık Kooperatifi fiyatlarını bu yıl 5’lik teneke soğuk sıkım zeytinyağında 1750 TL olarak belirledi. Peki bu fiyat piyasaya göre pahalı mı? Bu konuda küçük bir inceleme yaptık ve fiyatın bu seviyelerde olduğunu gördük.
Ayvalık’ta üretilen yeni hasat soğuk sıkım zeytinyağını bazı firmalar şimdiden piyasaya sürdü. Ayvalık Kooperatifi de şu anda online olarak satış yapmıyor görülüyor.
Fakat edindiğimiz bilgilere göre geleneksel satış yapılıyor. Geçen sezonun zeytininden elde edilen 5’lik tenekede soğuk sıkım zeytinyağı 1200 TL’ydi. Bu yıl fiyatlar yüzde 100 arttı ve 1750 TL ile 2500 TL dolaylarına çekildi.

İLGİLİ HABER

Marmarabirlik'teki zam, en çok 5'lik tenekede tercih edilen zeytinyağının fiyatını etkiler mi?

soğuk sıkım
Peki Ayvalık’ta üretim yapan diğer firmaların soğuk sıkım 5’lik teneke zeytinyağları ne kadar?
Bu konuda güvenilir bulunan bir firmanın fiyatlarını baz aldık. Ayvalık ve Keremköy bölgesinde üretilen zeytinden yeni hasat zeytinyağının fiyatına baktık. Taşaltı Zeytin’in zeytinyağlarının fiyatlarını inceledik.
1964’ten beri 3 kuşaktır zeytinyağı üreticisi olan şirketin rakamları da kooperatiften aldığımız rakamla eşdeğer seviyede.
Ayvalık Keremköy’ün 5’lik teneke yeni hasat soğuk sıkım zeytinyağı fiyatı!
Ayvalık Keremköy’de üretin yapan şirketin online satış platformunda fiyatlar yer alıyor.
Taşaltı markasıyla satılan Ayvalık Keremköy erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı fiyatları:
Erken hasat natürel sızma zeytinyağı 1’lik tenekede 370 TL (Tükendiği görülüyor)
Erken hasat natürel sızma zeytinyağı 5’lik tenekede 1750 TL
Natürel sızma zeytinyağı 1’lik tenekede 285 TL
Natürel sızma zeytinyağı 5’lik tenekede 1350 TL
2022-2023 hasadı 5’lik teneke sızma zeytinyağı 1400 TL
500 ML century cam şişe erken hasat 250 TL
Ayvalık zeytinyağı neden bu kadar güzel?
Ayvalık zeytinyağı, delice türü zeytinle üretiliyor. Ayvalık soğuk sıkım zeytinyağı bu nedenle en çok taklit edilen ürün. Keremköy’de üretilen soğuk sıkı zeytinyağı da yoğun ve acımsı bir tat bırakmasıyla dikkat çekiyor. Ayvalık zeytinyağını anlamanın yolu kokusu.
Çakma Avyalık yağlarına karşı dikkat edin!
Aldığınız Ayvalık zeytinyağlarını güvenli şirketlerden temin etmelisiniz. Burada örneklem olarak aldığımız Taşaltı zeytinyağı güvenilir bir marka.
Piyasada ve internette gördüğümüz 450 TL'ye 5'lik tenekesi satılan Ayvalık yağlarına güvenmeyin. Çünkü bunların büyük çoğunluğu hatta hepsi, taklit ve sahte. Hakiki Ayvalık soğuk sıkım zeytinyağının 1 litre maliyeti 250 TL.
EDİTÖR: Buradaki şirketi sorup soruşturup, güvenilir bulduğumuz için emsal verdik!
Marketlerde ağırlıklı olarak satılan soğuk sıkım 5'lik teneke zeytinyağları Komili, Marmarabirlik ve Tariş olarak dikkat çekiyor. Bunun dışında Kristal markası da maket raflarında yer alıyor. 
Editör: Ali ARASLI