Resmi Gazete'de yayınlanan kararla avukatlık danışma ücretlerine yaklaşık yüzde 90 zam geldi. Uşak'ta da sayıları bir hayli yüksek olan avkutalara, selam verdiğiniz zaman 2 bin 300 TL ödeyeceksiniz. Bu faslın ardından, yani ilk sözlü danışmanın ardından, takip eden her saat için avukatmetre çalışacak ve 1300 TL ilave ücret yazacak. 

Kırmızı ve beyaz et fiyatlarındaki yükseliş, Uşak'taki tabldot fiyatlarını etkiledi Kırmızı ve beyaz et fiyatlarındaki yükseliş, Uşak'taki tabldot fiyatlarını etkiledi

AVUKATIN MASADAN KALKMASIYLA FİYATA İLAVE 2500 TL EKLENİYOR

Avukatın masadan kalkıp sizin yanınıza yani bulunduğunuz yere gelmesiyle fiyat 2'ye katlanıyor ve bu durumda danışmanlık bedeli 4 bin 800 TL oluyor. Takip eden her saat başı da 2 bin 500 TL ilave ödeme çıkabilir. Yine avukata yazılı danışmanın da bir bedeli var ve bu rakam, tıpkı avukatın ofisinden çıkın sizin bulunduğunuz yere gelmesiyle eşdeğer. Yani yazılı danışmada da 4 bin 800 lirayı gözden çıkaracaksınız. 

DİLEKÇE YAZMANIN BEDELİ 3 BİN 600 TL

Avukatın bir dilekçe veya protesto yazısı yazmasının da bedeli 3 bin 600 TL olarak hesaplandı. 

ULUSLARARASI YARGILANMA DURUMU VARSA YANDINIZ

Uluslararası yargılanmalarda ise fiyat çok büyük rakamlara ulaşıyor. Eğer uluslararası bir davanız varsa, bunun bedeli 63 bin 300 TL ve duruşmalıysa 109 bin 400 TL oluyor. Söz konusu fiyatlar, hakkını arayacak vatandaşı davasından çevirecek düzeyde görünüyor.

Bu tarife en çok avukatları sevindiriyor ve Türk Barolar Birliği Başkanı Erinç Sağkan, hükümete bu uygulamadan dolayı teşekkür ediyor. , 

İŞTE TARİFENİN TAMAMI:

Yeni "Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi" Resmi Gazete'de - 1

Editör: Ali ARASLI