Uşak'ta yol sıkıntıları çok yoğun bir şekilde yaşanıyor. Uşak ve Gediz yolunda ciddi sıkıntılar var. Uşak çevre yolunda geçtiğimiz günlerde bir çatlak oluştu. Uşak'ın yaşadığı bir diğer sıkıntı da Aydın hattına gidiş ve gelişler. Uşak-Aydın arasında yol sorununa dair bugüne kadar hiçbir adım atılmaması dikkat çekiyor. Uşak'ta bu konuda hiçbir irade ortaya konmaması eleştiri konusu oluyor. Böyle bir ortamda, Aydın ve Denizli 37 yıllık otoban rüyalarını gerçeğe dönüştürüyorlar. 

Aydın-Denizli otobanı büyük oranda bitti!

Ulaştırma Bakanlığı, 37 yıl önce başlanan İzmir-Aydın-Denizli otoyolunun açılışını bir kez daha erteledi.

Yolun kullanıma açılmasıyla ilgili Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin beklendiği ifade edildi.

37 yıl önce başlayan Aydın-Denizli arasındaki otoyolun Kuyucak’a kadar olan kısmı açılacak. Toplam 163 kilometre olan yılın, 95 kilometresi Aydın ve Denizli arasında. İzmir-Aydın ve Denizli’yi kapsayan otoyolun tamamlanmasıyla ciddi bir kolaylık sağlanacak.

37 YILLIK RÜYA TAMAMLANIYOR! UŞAK’IN ADINI DAHİ ANAN YOK!

1986’da yapımına başlanan yol, krizler ve sorunlar nedeniyle bugünlere kadar geldi. Aydın ve Denizli’de otoyol için ortaya konan irade, Uşak için de olabilirdi. Fakat bugüne kadar Aydın ve Uşak’ı bir birine bağlayacak olan yol düşüncesini dile getiren 1 kişi oldu. Azmi Yılancıoğlu’nun dışında bu meseleye eğilen kimse yok. Hatta CHP’nin ve diğer muhalefet partilerinin de şu ana kadar bir teklifleri bulunmuyor.

UŞAK’TAN AYDIN’A GİDİŞ EZİYETLİ

Uşak’tan Aydın’a gidiş ve gelişler çok eziyetli oluyor. Uşak’tan alternatif güzergahlar var. Azmi Yılancıoğlu, Buldan-Uşak karayolunun yapılmasıyla bu sorunun çözüleceğini daha önce ifade etmişti.

Yalım’ın kaçak olduğu için ceza yazılan binası, Ankara’da alınan yapı kayıt izniyle kurtuldu Yalım’ın kaçak olduğu için ceza yazılan binası, Ankara’da alınan yapı kayıt izniyle kurtuldu

Uşak’tan Aydın’a giderken zorlu durumlar yaşanıyor. Ulubey istikameti üzerinden gidişlerde sıkıntılar daha fazla. Kış döneminde donma durumu nedeniyle yol boyunca tuzların yer aldığı variller dikkat çekiyor.

Editör: Ali ARASLI