Uşak'ın adı Uşak mı Uşşak mı? Tartışmaya gerek var mı? Uşak'ın adı Uşak mı Uşşak mı? Tartışmaya gerek var mı?

Uşak Belediyesi’nin 2024 yılı gider bütçesi 3 milyar 28 milyon TL olarak onaylandı. Uşak Belediye Meclisi’nin Kasım 2023 ikinci oturumu yapıldı. Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ın başkanlığında toplanan mecliste, yeni bütçe oylandı. Uşak Belediyesi’ne bağlı birimlerin bütçeleri tek tek oylamaya sunuldu. İlgili müdürlüklerin yapacakları harcamalarla ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu raporları okundu. Uşak Belediyesi’nin 2024 yılındaki tahmini gider bütçe, genel manada 3 milyar 28 milyon TL olarak oylamaya sunuldu. Uşak Belediye Meclisi’ndeki oylamada, tahmini bütçe kabul edildi.

Yapılan oylama, AK Parti, İYİ Parti, CHP ve MHP’li üyeler katıldı.

KAYAAĞIL FİYAT TARİFESİ DEĞİŞİYOR!

Uşak Belediye Meclisi’nde ayrıca Kayaağıl Termal ve Uşak arasındaki otobüs fiyat tarifesi de görüşüldü. Şoförler ve Otomobilciler Odası tarafından ilgili hatta farklı fiyat talep edildi. Uzun mesafede bulunan bölgeye ulaşım için ayrıca bir görüşme yapılacak. Bunun dışında, Kayaağıl Termal ve Uşak arasında otobüs hattı konulması da mecliste oylandı.

Uşak Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Çakın, şu bilgiyi verdi:

“Mücavir alan içinde ama belediye sınırları dışındaki araçların hizmet vermesi için bir  talep var. Kayaağıl Termal’de toplu taşıma hizmeti verilmesi için bu konunun oylanması lazım”. Öte yandan söz konusu madde de oylamanın sonunda geçti.

Uşak-Kayaağıl Termal otobüs hattı kurtarmıyor!

Şu anda Kayaağıl Termal tesislerine tek araç çalışıyor. 65 yaş üstü vatandaş çok fazla biniş yaptığı için otobüsçü esnafı, burada ayrı bir iyileştirme talep ediyor. Otobüsçülerin Kayaağıl için istedikleri fiyat en az 20 TL olması yönünde.  Öğrenci 15 TL olmasını isteyen esnaf, şöyle söyledi:

"Burada 65 yaş üstü çok biniyor ve 35 kilometre gidiş ve geliş var. Burada 6 gün çalışan bir araç var. 21 kişilik otobüsten 17'si 65 yaş üstüydü. Mazot desteğimiz yok. Ücretli binenlerde de genelde öğrenciler oluyor. Zaten çoğu vatandaş kendi özel aracıyla buraya gidiyor. Biz buradaki taşıma işini yapalım ama bizim de kendimizi kurtarmamız lazım. Şu anda Dikilitaş otobüs durağı olarak, buradaki zararı hep beraber çekiyoruz".