Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, daha önce her bir çocuk için aylık ortalama 3571 TL olan ödemelerin hesaplara geçtiğini duyurdu. Daha önce Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Mahinur Göktaş'ın her bir çocuk için ortalama aylık 3571 TL yatırıldığını bildirdi.

Uşak TOKİ İlkokulu öğrencileri, diktikleri fidanlara mataralarından can suyu verdi Uşak TOKİ İlkokulu öğrencileri, diktikleri fidanlara mataralarından can suyu verdi

para1

Eylül 2023 döneminde Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemelerinin ne zaman yapılacağı merak konusu olmuştu. Çocuklarının temel gereksinimleri ve eğitim giderleri için verilen SED ödemelerinin Eylül 2023 kısmı, hesap numarasını kurama bildiren ve desteği almaya hak kazananların hesaplarına geçti.

Konuyla ilgili Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, şöyle denildi: "Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) programımız ile ihtiyaç sahibi aileleri yalnız bırakmıyor, çocuklarının temel gereksinimlerinin ve eğitim giderlerinin karşılanmasına destek sağlıyoruz. Bu doğrultuda, program kapsamında Eylül ayı içerisinde toplam 579 milyon TL ödeme gerçekleştirdik".

para2

AĞUSTOS'UN 16'SINDA YAPILMIŞTI

Öte yandan bir önceki ödemeler de 16 Ağustos 2023 günü yapılmıştı. O dönemde bir açıklama yapan  Bakan Göktaş, SED hizmetinden yararlanan her bir çocuk için aylık ortalama 3 bin 571 TL destek verildiğini bildirmişti. 

Editör: Ali ARASLI