Uşak'ta ikinci el elektrikli otomobil piyasası henüz oluşmadı Uşak'ta ikinci el elektrikli otomobil piyasası henüz oluşmadı

Uşak’ın Banaz ilçesinde bulunan Hamam Boğazı Termal Tesislerine giriş ücretlerine zam yapıldı. 150 TL olan giriş ücreti yetişkinlerde 200 TL olarak güncellendi. 7 ve 17 yaş grubu ise 170 TL’ye hamamdan yararlanabilecek.

Uşak’ın Banaz ilçesindeki Hamam Boğazı Termal Tesislerindeki giriş ücreti 150 TL’den 200 TL’ye çıkarıldı. Banaz Belediyesi’nin bünyesinde çalışan tesiste bir süre önce 100 TL’den 150 TL’ye çıkarılan giriş ücreti, artan maliyetler nedeniyle tekrar güncellenmek zorunda kalındı. Buna göre 150 TL olan giriş ücreti 200 TL yapılırken, 120 TL olan 7 ve 17 yaş giriş ücreti de 170 TL olarak fiyatlandı. 0-6 yaş aralığından ücret alınmamaya devam edilirken, tesisten ayrı bir bölümde olan aquapark için de yine bir fiyatlamaya gidildi. Buna göre 0-3 yaş için aquapark ücretsiz tutulurken 4 ve 10 yaş arası grup için 250 TL ve 10 yaş üstü için de 300 TL bir bedel biçildi.

Konuyla ilgili görüştüğümüz Banaz Hamam Boğazı Termal Tesisleri yöneticileri, artan maliyetler nedeniyle fiyatlarda güncellemeye gitmek zorunda kaldıklarını kaydetti. Tesiste termal suyu sondajlayan makine ve ekipmanların düzenli olarak bakım giderlerinin bulunduğunu belirten tesis yöneticileri, aynı zamanda havuz ekipmanlarının bakım ve kimyasallarının fiyatlarına sürekli zam geldiğini bildirdi.

Tesisin aylık yaklaşık 300 bin TL civarında elektrik gideri bulunduğunu dile getiren yetkililer, şu ifadeleri kullandı:

“Hamam Boğazı Termal Tesisleri’nde fiyatları en makul seviyede tutmaya çalıştık. Şu anda bir çok yerde bu rakamların da üzerinde fiyatlar alınıyor. Yılın 2 ayı burada yoğun bir ziyaretçi potansiyeli var. Diğer 10 ay boyunca tesis güç bela dönüyor. Belediyenin desteğiyle tesisi bir yere kadar ayakta tutabiliriz. Bu yaptığımız güncelleme de şu günün şartlarında ucu ucuna bizi ayakta tutar. Tesiste hijyen ve diğer koşullara azami ölçüde uyuyoruz. Buradaki personel ve diğer giderler hesaplandığında rakamlarımızın gayet makul olduğu görülecektir.”

Öte yandan Hamamboğazı tesisleri, 2014’te ilk kez göreve gelen Belediye Başkanı Zafer Arpacı’nın döneminde tekrar işler hale getirildi. Öncesinde 25 yıl boyunca atıl kalan tesis, kur ve enflasyon dengesinin olduğu dönemde belediyeye gelir sağlıyordu.

Editör: Ali ARASLI