Akrabasını işe alan belediye başkanını şikayet edin! CHP'nin yapısının dışına çıkanları ihraç ederiz! Akrabasını işe alan belediye başkanını şikayet edin! CHP'nin yapısının dışına çıkanları ihraç ederiz!
Seçimler sona erdi ve bugün itibariyle bir çok belediye başkanı mazbatasını alarak göreve başlayacak. Görev süresi sona eren belediye başkanları, makamı ve mührü, seçimi kazanananlara devrecek. Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, CHP’li Özkan Yalım’a, görevi teslim edecek. Bunun dışında Eşme Belediye Başkanı Hacı Mustafa Çetin, CHP’li Yılmaz Tozan’a ve Karahallı Belediye Başkanı Ali Topçu da CHP’li Ramazan Karakaya’ya mührü ve idareyi bıracak. Bunun dışında CHP’li Sivaslı Belediye Başkanı Hürriyet Şafak da AK Parti’den seçimi kazanan Bahri Azatçam’a makamı teslim edecek. Ulubey’de mevcut başkan göreve devam edecek.
Zafer Arpacı (3)

BAĞIMSIZ BAŞKAN ZAFER ARPACI, UŞAK’TA ZORU BAŞARDI

Bunun dışında Banaz’da bugün devir teslim töreni olmayacak. Seçime sayılı günler kala AK Parti’nin aday göstermediği Zafer Arpacı, partisinden istifa ederek, yoluna bağımsız devam etti. Arpacı, Türkiye genelindeki AK Parti’ye tepki oylarından bu sayede etkilenmedi. Bağımsız aday Arpacı, ekibiyle birlikte seçimi kazanarak, Uşak’ta zoru başardı. Çünkü genel rüzgara bağlı olan Uşaklı seçmen, bugüne kadar bağımsız adaylara pek sıcak bakmamıştı. Daha önce Merkez’de merhum Adem Eker ve Mustafa Yeldanlı bağımsız olarak seçime girmişler ve kazananamışlardı. Zafer Arpacı, bu düşünceyi kırarak seçimi kazandı. Arpacı’nın bu seçimi kazanmasında yakın ekibinin katkısı büyük oldu. Banazlı vatandaşların Arpacı’ya oy vermelerindeki etkenlerden biri de, şüphesiz ilk gün AK Partili gençlerin attığı sloganlardı. AK Partili gençlerin attığı sloganda, “Banaz iktidardan büyük değildir” sözleri dikkat çekmişti. Arpacı’nın seçimi kazanacağı, SKM’yi açtığı gün AK Partililerin attığı bu sloganlarla bir bakıma sağlanmış oldu.
Zafer Arpacı (1)

BAĞIMSIZ BAŞKAN ARPACI’NIN AK PARTİ’YE TEKRAR GEÇECEĞİNE DAİR ALGI, SEÇİM AKŞAMI ÇÖKTÜ!

Bağımsız Belediye Başkanı Zafer Arpacı’nın tekrar AK Parti’ye geçeceğine dair bir algı vardı. Seçimden önce yoğun bir şekilde dillendirilen bu algı, 31 Mart yerel seçimleri sonucunda iflas etti. AK Parti’nin Türkiye genelinde kan kaybetmesi ve ekonomideki kötü gidişat nedeniyle, Arpacı’nın uzunca bir müddet her hangi bir partiye geçmesi pek olası görülmüyor. Arpacı için şu anda 2 seçenek bulunuyor. Bunlardan ilki, ilçedeki her partiye gönül veren isimleri kuşatmak ve Yılmaz Büyükerşen’in partisiz versiyonu gibi burada ismini kökleştirmek. İkincisi de aldığı yetki nedeniyle kimseyi tanımamak ve bunun sonucunda yalnızlaşmak ve bir sonraki seçimi kaybetmek. ALİ ARASLI
Zafer Arpacı (2)
Editör: Ali ARASLI