Uşak İYİ Parti İl Başkanı Ayşegül Obalı, Banaz’daki haberler üzerine duruma müdahale etti. İYİ Parti’nin Banaz İlçe Başkanı Enver Aras, CHP’ye destek gibi bir konunun gündemde olmadığını ve özel sebeplerden dolayı görevi bıraktığını söyledi. İYİ Partili Ahmet Canbulat, “Ethem Erdem’in parası ve Zafer Arpacı’nın makamı beni ve arkadaşlarımız satın almaya yetmez” dedi. İYİ Parti’nin Banaz Belediye Başkan adayı Emel Taşkın oldu.

Ayşegül Obalı: İYİ Parti teşkilatları satılmadı ve hiçbir partiye peşkeş çekilmedi!

Banaz ilçe binasında bir açıklama yapan İYİ Parti İl Başkanı Ayşegül Obalı, şöyle söyledi:

“Bugün hepimizi üzen bir haber üzerine teşkilat toplantısı yapmaya karar verdik. Bu haberlerin gerçekle uzaktan ve yakından ilgisi yok. Banaz’da Enver Başkan özel durumunda dolayı görevi tamamlama durumu var. Bugün o günmüş ve Enver Aras görevi Kadın Kolları Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkanımız Canan Akın hanıma devir edecek. Canan Başkan bu görevi yapacak.  İYİ Parti teşkilatı hiçbir partiye peşkeş çekilmemiştir ve satılmayacaktır. Banaz Belediye Başkan adayı 2023 milletvekili aday adayı Emel Taşkın olacaktır.”

Banaz Iyi Parti1

“UŞAK MERKEZ,  5 İLÇE VE BELDELERİN TAMAMINDA ADAY LİSTEMİZİ TESLİM EDİYORUZ”

“Bizler burada olacağız ve İYİ Partililer sahipsiz değildir ve olmayacaktır ve yarın 5 ilçe, 1 merkez ilçe ve beldelerde adalarımız çıktı” diyen Obalı, şöyle konuştu:

Uşak Kent Konseyi Başkanlığına İbrahim Karadedeli seçildi Uşak Kent Konseyi Başkanlığına İbrahim Karadedeli seçildi

“.Yarın listelerimizi teslim edeceğiz. Bize güvenen İYİ Partililerin yüzünü düşürmeyeceğiz. 31 Mart’a kadar çalışacağız ve Uşak Belediyesi ve diğer belediyelerde bayrağımız dalgalanacak.”

Banaz Iyi Parti

“ETHEM ERDEM’İN PARASI VE ZAFER ARPACI’NIN MAKAMI BİZİ SATIN ALAMAZ”

Burada bir açıklama yapan Enver Aras, durumu şöyle açıkladı: “Benim yargıda bulunan özel bir durumu vardı ve ilçe başkanlığını bırakmam gerekiyordu. Bizim CHP lehine çekildiğimiz ve aday çıkarmayacağımız haberleri asılsız. Parti ve yönetim olarak böyle bir düşüncemiz yok. Kimse de bizi böyle bir şeyle itham edemez. Burası küçük bir yer ve herkesle tanışıklığımız var. Siyasi olarak kimseyle bir pazarlığımız yok. CHP adayıyla bir görüşmemiz olmadı ve olmayacaktır.”

İYİ Partili Ahmet Canpulat da şöyle dedi: “Ethem Erdem’in parası ve Zafer Arpacı’nın makamı beni ve arkadaşlarımız satın alamaz. Bizler İYİ Parti’ye desteği sürdüreceğiz ve bunun sözünü veriyorum”.

Editör: Ali ARASLI