Özkan Yalım'dan zam açıklaması: Yaptım ama bir sorun bakalım niye yaptım! Özkan Yalım'dan zam açıklaması: Yaptım ama bir sorun bakalım niye yaptım!

Uşak’ın Banaz ilçesinde Zafer Arpacı’nın bağımsız aday çıkması hem AK Parti hem de CHP’yi rahatsız ediyor. AK Parti ve CHP’nin ortak noktası bağımsız aday Zafer Arpacı karşıtlığı...

Uşak’ta seçime sayılı günler kala, enteresan mevzular dikkat çekiyor. Türkiye’nin tüm illerindeki gibi garip bir seçim dönemine giriyoruz. İstanbul, Ankara, Şanlıurfa, Ordu ve yıllardır CHP’nin garanti gördüğü İzmir’de dahi ilginç bir seçim yarışı var. Fakat seçim yarışından ziyade 14 Mayıs seçimleri öncesinden kalma bir pazarlık kültürü de bu seçimde dikkat çeken unsurlar arasında. Partilerin bir birlerine yaptığı ziyaretlerde ‘Pazarlık yapıldı mı?” sorusu akıllara geliyor.

ZAFER ARPACI, AK PARTİ’NİN OYUNUN BÜYÜK BÖLÜMÜNÜ KOPARDI!

Uşak’ın Banaz ilçesinde de çok ilginç bir seçim yarışı var. Son 2 seçimdir, Banaz Belediye Başkanı seçilen Zafer Arpacı, bu seçim aday gösterilmedi. Mehmet Cevizci’nin AK Parti adayı olması üzerine, Zafer Arpacı’yı tekrar belediye başkanı olarak görmek isteyenler, bağımsız çıkmasını talep etti. Bağımsız aday olan Zafer Arpacı, SKM açılışını AK Parti’ye göre daha kalabalık bir grupla yaptı. Arpacı’nın bağımsız aday olması üzerine AK Parti Banaz ilçe teşkilatından da kopmalar oldu. Arpacı’nın yanında yer alan kitle, AK Parti’yle bağını kopardı. Arpacı’nın aday olması ilçedeki denklemi değiştirdi. Seçim yarışı bağımsız Başkan Zafer Arpacı ve CHP’li Ethem Erdem arasında geçmeye başladı. AK Parti’nin bu seçim kendi seçmeninin çok büyük bir bölümü kaybetmesi nedeniyle, ilçeye sık sık milletvekilleri ve il başkanı gidiyor ve burada Mehmet Çakın adına giydirilen otobüslerle seçim kampanyası yapılıyor. AK Partili aday Mehmet Cevizci’nin “Cumhurbaşkanı olmasa hanımlarımız dahi bize oy vermez” açıklaması da, AK Parti adına talihsizlik olarak değerlendirildi.

ZAFER ARPACI, HEM AK PARTİ’NİN HEM DE CHP’NİN ORTAK HEDEFİ HALİNE GELDİ

Banaz’da 2 dönem belediye başkanlığı yapan Zafer Arpacı, son gelişmelerin ardından hem CHP, hem de AK Parti’nin ortak hedefi haline geldi. CHP’li Erdem ailesinin benzinlik meselesi ve AK Parti’nin de bağımsız adaylığı nedeniyle hedefe koyduğu Zafer Arpacı’ya karşı ortak bir mevzi alınmış durumda. Bu konuda CHP’li Ethem Erdem’in AK Partili Mehmet Cevizci’ye yaptığı ziyaret de dikkatlerden kaçmadı. Bu ziyaret, Banaz’da Zafer Arpacı’ya karşı ortak ittifak olarak değerlendirildi. Ethem Erdem ziyaretle ilgili bir açıklama yaptı. Erdem, bu ziyarette bir ittifak olmadığını ifade etti. KULİS HABER///

Editör: Ali ARASLI