CHP’li Eşme Belediye Başkan adayı Y.T.’nin bir trafik kazasında arabuluculuk yapmak isterken, Mustafa A’ya ağza alınmayacak küfürlerle tehdit ettiği öne sürüldü. Y.T. hakkında cezalandırılma talebiyle Eşme Asliye Ceza Mahkemesi’ne iddianame hazırlandı.

Uşak’ın Eşme ilçesinde Belediye Başkan adayı olan Y.T. hakkında, ilçedeki bir trafik kazasında ara buluculuk için aradığı Mustafa A.’yı tehdit ettiği gerekçesiyle, yasal işlem başlatıldı. Edinilen bilgilere göre Ramazan T. İsimli sürücü, olaydan bir süre önce, Mustafa A.’nın aracına çarptı. Olayın ardından arabulucu olmak için işin içine dahil olduğu öne sürülen ve bugün Belediye Başkan adayı olan Y.T., devreye girdi. Ramazan T. için aracılık ettiği öne sürülen ve bugün Eşme Belediye Başkan adayı olan Y.T.’nin konuşma sarısında Mustafa A’ya küfür ve tehditler savurduğu iddia edildi.

Uşak otogarında şehiriçi servisler bir türlü konmadı! Vatandaş gece eve giderken korkuyor! Uşak otogarında şehiriçi servisler bir türlü konmadı! Vatandaş gece eve giderken korkuyor!

“Senin ananı soyunu…..”

Eşme Cumhuriyet Savcılığı hazırlanan iddianameye göre Y.T.’nin Mustafa A.’ya ağza alınmayacak küfürler ettiği öne sürüldü. İddianameye göre; Y.T.’nin mağdur Mustafa A’ya, “Ben varım bu çocuğun arkasında, ben varım, senin ananı soyunu s…… lan. A…….. kodumun çocuğu” dediği belirtildi. Hakaret ve tehdit gerekçesiyle hakkında soruşturma başlatılan Eşme Belediye Başkan adayı Y.T. hakkında kamu davası açılmasına karar verildi. Tarafların 26 Ocak 2024’te uzlaşmak için bir araya geldiği fakat bunun da sağlanmadığı ortaya kondu. Y.T.’nin Eşme Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanarak cezalandırılması, savcılık tarafından talep edildi. 

EDİTÖRÜN NOTU: Olayın tarafı Y.T.'ye konuyla ilgili cevap hakkı için whatsapp hattı üzerinden ulaştık. Y.T. konu hakkında dünden bu yana bir yanıt vermedi. Y.T.'nin cevap hakkını da burada yayınlayacağımızı bir kez daha bildiriyoruz. 

Editör: Ali ARASLI