Uşak'ın göbeğine yapılacak cami projesi yine gündemde! Belediye planı iptal etti, AK Parti'den yanıt geldi! Uşak'ın göbeğine yapılacak cami projesi yine gündemde! Belediye planı iptal etti, AK Parti'den yanıt geldi!

Banaz’da yüksek kesimlerde kar yağışı etkili olduUşak’ta kent merkezinde çok kısa süreli bir kar yağışı oldu. Fakat kar yağışı, beklenen düzeyde olmadığı için zemin kar tutmadı. Banaz’da ise sabah saatlerinde yaklaşık 30 dakika kar yağışı görüldüğü, fakat bunun da ilçe merkezindeki kısmının eridiği ifade edildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, Uşak’ta bugün sağanak yağış devam edecek. Yoğun bir kar beklentisi şu an için bulunmuyor. MGM verilerine göre Uşak’taki yağışlı havanın yarın ara vereceği ve pazartesi ise yağışın olacağı anlaşılıyor.

Uşak’taki önümüzdeki hafta 5 gün boyunca pazartesi hariç diğer günler, parçalı bulutlu olacak.

BANAZ’IN VE UŞAK’IN YÜKSEK KESİMLERİNE KAR YAĞDI

Öte yandan Uşak ve özellikle Banaz ilçesinin yüksek kesimlerine kar yağdı. Murat Dağı’nın eteklerinde bulunan ve Dumlupınar’a yakın bir mesafedeki Banaz’da yüksek kesimlerde kar hissediliyor. Paşacık köyü dolaylarında kar gözle görünür bir hal alıyor.

SÜRÜCÜLER GECELERİ DİKKATLİ OLMALI

Bu tür havalarda geceleri soğuk nedeniyle donma riski ortaya çıkabiliyor. Sürücülerin Uşak ve ilçelerinde dikkatli olması gereken bazı güzergahlar var. Uşak Merkez’de Ilıcaksubaşı (Huzur Park önü) mevki, Banaz Büyükoturak ve Paşacık köyü dolayları, Ulubey-Uşak yolu, Eşme-Ulubey yolu ve Sivaslı yolunda yer yer gizli buzlanmalar çeşitli kazalara yol açabilir. Sürücülerin özellikle görüş mesafesinin düştüğü gece saatlerinde dikkat etmelerinde yarar var.

Editör: Ali ARASLI