Uşak'ta şok eden o madalyonu, Ekrem İmamoğlu'na hediye etti Uşak'ta şok eden o madalyonu, Ekrem İmamoğlu'na hediye etti

CHP’den Uşak Belediye Başkan adayı olan TEMA İl Temsilcisi Barış Metin, sular altında kalan İsmetpaşa caddesindeki altyapı sorununu çözeceğini taahhüt etti. Metin, Çarşı Uşak için de esnafın ve halkın görüşünü alacağını söyledi.

TEMA İl Temsilcisi Prof. Dr. Barış Metin, Uşak CHP’den Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı. Daha önce parti teşkilatına başvuran Barış Metin, bir program yaparak adaylığını ilan etti. Uşak İsmetpaşa Caddesi üzerinde, vatandaşa hitap eden Metin, Uşak için projelerinin hazır olduğunu belirtti. İl Başkanı Sevinç Yazgan ve Merkez İlçe Başkanı Uğur Dümen’in de katıldığı programda bir konuşma yapan Metin, çalışan kadınların çocukları için kreşler açacağını bildirdi. Kadın istihdamına yönelik çalışmalar yapacağını kaydeden Metin, “Sosyal Belediyecilik anlayışı içinde Uşaklı hemşehrilerimin iş, aş, barınma gibi geçim sorunlarına ağırlık vereceğiz” dedi.

barış metin (1)

Uşak’ın altyapısı kısa süreli selde dahi sorunlar oluşturuyor

Eylül ayında meydana gelen sel ve su baskınları hakkında konuşan Metin, altyapı sorununu çözmeyi taahhüt etti. Metin, kentin altyapısının uzun zamandan beri ihmal edildiğini vurguladı. Eylül ayındaki selde, İsmetpaşa Caddesi ve kentin bir çok noktasının sular altında kaldığını kaydeden Metin, şöyle konuştu:

“Sele teslim olan sokaklarımızı, dükkanlarımızı, evlerimizi bu kaderden kurtaracağız. Mağdur olan esnafımıza yardım eli uzatacağız. Uşak’ın yegane su kaynağı olan Murat Dağı’nı ne pahasına olursa olsun madencilere karşı koruyacağız. Şehrin su sorununu çözeceğiz.  Yılların ihmali ile atıl kalan ve Uşak’a yakışmayan Otogar ve Stadyum gibi ihtiyaçları kısa sürede inşa edeceğiz. Devam eden, mevcut Çarşamba pazarı projesini ve okullar bölgesi park projesini halkın görüşleriyle yapacağız”.

Metin, Uşakspor için de çalışma yapacağını ve takımın ligde tutunması için destek olacağını ifade etti. Öte yandan hatıra fotoğrafı çekilerek aday adaylığı tanıtımı sonlandırıldı.

Editör: Ali ARASLI