Gazeteciliği bırakan Barış Yarkadaş, TV100'deki açıklamasında, Fatih Altaylı'ya gönderme yaptı. Fatih Altaylı'nın 16 Ağustos 2004 tarihinde Hürriyet Gazetesi`ndeki köşe yazısını ima etti. Altaylı'nın söz konusu yazısında, Çukurova Holding'le ilgili yazısını hatırlattı.

İLGİLİ HABER:Özgür Özel, Barış Yarkadaş'ı ikna edecek

Ses sanatçısı Ebru Yaşar'ın eşi Necat Gülseven kimdir? Ses sanatçısı Ebru Yaşar'ın eşi Necat Gülseven kimdir?

İLGİLİ HABER: KILIÇDAROĞLU'NUN DANIŞMANINDAN FLAŞ SÖZLER!

Anıracağım dedi ama anırmadı!

Barış Yarkadaş, "Bir hakem bikini giyerim dedi ve giymedi. Bir ekonomist dolar 3 TL olursa özür dilerim dedi. Ama özür dilemedi. Bir gazeteci çıktı AK Parti paradan sıfır atarsa anırırım dedi ve özür dilemedi. Dün benimle ilgili bir tweet atan gazeteci, Akşam Gazetesi TMSF'ye borcunu öderse çıkar anırırım dedi. Çok ünlü bir gazeteci ve şu aralar ağlıyor mağlıyor. Adımı yazmadığı için söylemiyorum. Dediki Akşam Gazetesi TMSF'ye borcunu öderse anıracağım dedi. Akşam borcunu ödedi ve hadi anır dediler. Bu arkadaşımız kıvırdı ve sözünü tutmadı. Dedi ki Özgür Özel seçilirse mesleği bırakırım diyenler parmak kaldırsınlar. O arkadaş sözünü tutsun sonra twit atsın. Ben bugün gazeteciliği bırakıyorum."

FATİH ALTAYLI ÖZGÜR ÖZEL KAZANIRSA BIRAKIRIM DİYENLERE SESLENDİ

Gazeteci Fatih Altaylı, Özgür Özel Kazanırsa mesleği bırakırım diyenlere dün gönderme yaptı. Altaylı, "Özgür Özel kazansın mesleği bırakırım diyen parmak kaldırsın" dedi.

ALTAYLI'NIN ANIRIRIM DEDİĞİ YAZISI NEYDİ?

Öte yandan Yarkadaş, Fatih Altaylı'nın yıllar önce yazdığı bir yazıya gönderme yaptı. Yarkadaş'ın gündeme getirdiği yazı özetle şöyleydi:

Altaylı, 16 Ağustos 2004 tarihinde Hürriyet Gazetesi`ndeki köşesinde şunları dile getirmişti:

"TMSF Başkanı Ahmet Ertürk ile yaptığım son görüşmede, `Mehmet Emin Karamehmet 20 ay içinde bu borcun tamamını ödesin. Ben de gelip sizin kapıda anırırım` dedim. Güldü. Biliyorum ki ödemeyecek."

O dönemde Akşam'ın Genel Yayın Yönetmeni Serdar Turgut, Altaylı'ya bir yazıyla yanıt vermişti. Borçların ödendiğini bildiren Turgut, şu ifadeyi kullanmıştı:

"Bir zamanlar bir köşe yazan `Mehmet Emin Karamehmet devlete olan borçlarını öderse ben eşek gibi anıracağım` diye yazmıştı. Bu sözüne güvenilir, yiğit arkadaş mutlaka bu sözünü de tutacaktır".