İzmir’in Menemen İlçesi’nde 2019’da Belediye Başkanı seçilen ve daha sonra görevden alınan CHP’li Serdar Aksoy, partisiyle ilgili dikkat çeken iddialarda bulundu. Aksoy, Veryansın TV'ye ilginç açıklamalar yaptı. 

Göreve geldiğinde personele maaş veremez halde olduklarını belirten eski Başkan Serdar Aksoy, CHP’li belediyelerin yaptığı anlaşmalar hakkında ilginç açıklamalar yaptı. Serdar Aksoy, “Belediye Başkanı oldum ve maaşları ödemekte zorluk yaşıyorum. Maaşları ödeyememek çok büyük sorundur ve ek kaynak yaratmaya çalışıyorsunuz. Ek kaynak yaratmak belli bir zaman alır. Bunun için de altyapıya ihtiyaç var” ifadesini kullandı.

İller Bankası’ndan kredi talep ettiklerini belirten Serdar Aksoy, CHP’den Karadenizli bir vekille destek istediğini ve bunun engellendiğini belirtti. Aksoy, İller Bankası’ndan alacakları kredinin AK Partili Hamza Dağ tarafından engellendiğini savundu. Aksoy, “Hamza Dağ diye bir figür var burada ve Menemen’i kişisel sorunu haline getirmiş” dedi.

İYİ Parti'den CHP'ye ret! Uşak'ta da ittifak yok! İYİ Parti'den CHP'ye ret! Uşak'ta da ittifak yok!

İller Bankası’nın ardından Ankara’da kapı aralamaya başladıklarını belirten Aksoy, Söğütözü’ndeki Koç Kulelerine gidip, bir holdingin yönetim kurulu üyesiyle görüştüğünü anlattı. Aksoy, aynı programda Tuncay Özkan ve Levent Göktaş hakkında çeşitli iddialarda bulundu. 

Aksoy, daha sonra CHP’nin iktidara gelmesi durumunda, Levent Göktaş’ın 2019 döneminde, MİT Müsteşarı olmasının konuşulduğunu ve partinin önde gelenlerinden bu ifadeleri duyduğunu ileri sürdü.

"VERİLMİŞ BİR CEZA YOK VE MAAŞIM YATIYOR"

Maaşının yattığını ve aldığı bir cezanın olmadığını söyleyen Başkan Aksoy, “Belediye seçimleri çok önemlidir ve belediyeler Ankara siyasetine para aktarır. İzmir Büyükşehir, Karşıyaka ve benim döneminde Menemen Belediyesi para aktarmadığı için muhalif medyada sık sık eleştirilir. Belediyeler, Ankara’yı besler” dedi.  

AÇIKLAMAYI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN