Organik Sirke Organik Sirke

Uşak İl Sağlık Müdürü Vekili Dr. Betül İlbey, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj verdi. Doktorların covid-19 sürecinde yoğun bir özveri ortaya koyduklarını belirten Uşak İl Sağlık Müdürü Vekili Dr. Betül İlbey, “Tüm hastalarımıza aynı özveriyle yaklaşıp, kendileri maskelerin altında nefessiz kalıp onlara nefes olmuştur. Değerli meslektaşlarım, ülkemize, insanlarımıza şifa dağıtan elleriniz güzel yurdumuzun üstünden hiç eksik olmasın. Yüzyılın salgını henüz yeni yeni geçmekte iken, maalesef ülkemizin birçok ilini etkileyen Kahramanmaraş merkezli yüzyılın en büyük depremi meydana gelmiştir. Yine sağlık ordumuz ilk günden itibaren tamamen gönüllü ve özverili olarak bölgeye intikal etmiş, yapılabilecek ne varsa hep birlikte dayanışma  ile yapmış ve yapmaya devam etmektedir” dedi. 
Uşak İl Sağlık Müdürü Vekili Dr. Betül İlbey, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj verdi. Betül İlbey, “14 Mart 1827’de, II. Mahmut döneminde, Hekimbaşı Mustafa Behçet’in önerisiyle ilk cerrahhanenin, Şehzadebaşı’ndaki Tulumbacıbaşı Konağı’nda Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire adıyla kurulması, Türkiye’de modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak kabul edilir. Okulun kuruluş günü olan 14 Mart, “Tıp Bayramı” olarak kutlanmaktadır. En değerli varlık insandır. İnsanın en değerli varlığı da sağlığıdır. Her alanda ileri, çağdaş bir toplum ve güçlü bir devlet olabilmenin ön koşullarından biri sağlıklı bireylere sahip olmaktır. Sağlık, huzurun ve mutluluğun vazgeçilmez unsurudur. Kanuni Sultan Süleyman'ın 'Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi' sözüyle vurguladığı gibi sağlık; insanoğlunun sahip olduğu en değerli zenginliklerin başında gelmektedir” dedi.
İlbey, şöyle devam etti: “Önce sağlık diyen ve koronavirüs sürecinde de insan sağlığını kendi sağlığından önde tutan tüm sağlık çalışanlarımız, gecesini gündüzüne katarak virüse karşı büyük mücadele vermiştir.  Koronavirüsle mücadelede sağlık çalışanlarımızın gösterdiği fedakârlığı milletimiz hiçbir zaman unutmayacaktır. Halkımız evlerindeyken sağlık çalışanlarımız, canlarını ortaya koyup, gecelerce uykusuz, sevdiklerinden ayrı, çocuklarına dahi sarılamazken binlerce çocuğa sahip çıkmıştır. Tüm hastalarımıza aynı özveriyle yaklaşıp, kendileri maskelerin altında nefessiz kalıp onlara nefes olmuştur. Değerli meslektaşlarım, ülkemize, insanlarımıza şifa dağıtan elleriniz güzel yurdumuzun üstünden hiç eksik olmasın. Yüzyılın salgını henüz yeni yeni geçmekte iken, maalesef ülkemizin birçok ilini etkileyen Kahramanmaraş merkezli yüzyılın en büyük depremi meydana gelmiştir. Yine sağlık ordumuz ilk günden itibaren tamamen gönüllü ve özverili olarak bölgeye intikal etmiş, yapılabilecek ne varsa hep birlikte dayanışma  ile yapmış ve yapmaya devam etmektedir.”
İlbey, “Bu duygu ve düşüncelerle; insan hayatını her şeyin üstünde tutarak zorluklara aldırmadan özveriyle çalışan sağlıkçılarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyor, şükranlarımı sunuyorum. Bu zorlu pandemi ve deprem  sürecinde vefat eden kahraman sağlık çalışanlarımıza Allah’tan rahmet, hasta sağlıkçılarımıza da acil şifalar diliyorum” ifadesini kullandı.

Editör: TE Bilişim