Uşak'ta 1 TL'ye çay  haberlerinin ardından kahveci esnafından ilk reaksiyon Uşak'ta 1 TL'ye çay haberlerinin ardından kahveci esnafından ilk reaksiyon

Emeklilerin seçimde AK Parti’ye oy vermeyeceğine dair söylemleri değerlendiren Fatih Altaylı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerini değerlendirdi. Erdoğan’ın emeklilere ek bir ücret verilmeyeceğine dair konuşmasını değerlendiren Altaylı, Tansu Çiller’in bakanlık dönemindeki bir olayı anlattı. Medyaya yansımayan fakat Cavit Çağlar’ın kitabında yer alması beklenen konuya yer veren Altaylı, durumu şöyle özetledi:

“Bir kısım emekli yine Tayyip Erdoğan’a oy verecek. Bağımlılık noktasında bir emekli grubu var. Hazır Tayyip Bey bunu söylemişken, komik bir hikaye anlatayım. Yıllar önce Tansu Çiler ekonomiden sorumlu bakanken, 6 ay maaş veremeyeceğiz diyor. Coşkun Ulusoy, dönemin maliye bakanını arıyor. Diyor ki Tansu Çiller, memur maaşlarını yatırmadı. Süleyman Demirel, Tansu Çiller’in peşine düşüyor ve bu doğru mu diye soruyor.  Tansu Çiller diyor ki maaşları ödemezsek enflasyonla mücadele edemeyiz. Peki diyorlar? Tansu Hanım da 6 ay ödemezsek çok başarılı oluruz diyor. Bu yakında çıkacak olan Cavit Çağlar’a bir kitapta da yer alacak. Memurlara hiç para ödemezlerse sorun çözülür. Seçimden sonra ne olacağını hepimiz göreceğiz. Erdal Sağlam, ticaret bakanı ve bazı bakanların affını istediğini yazdı. Seçim sonrası heyecanlı ve hareketli günler bizi bekliyor.”

Editör: Ali ARASLI