Önceki hafta, Bölme ve Elmacık’taki arazilerin belli bir bölümünün SİT ilan edilmesi toplumun büyük bölümünün ilgisini çekti. Bölme’de Ulubey yolu üzerindeki ve Elmacık köyündeki bazı arazilerin 3. Dereceden 1. Derece SİT alanı ilan edilmesi üzerine, bölgedeki diğer arsa sahipleri de durumu incelemek için uzman kişilerden destek almaya başladı.

Uşak'ta silahla ağır yaralanan Mikail Eker, tüm çabalara rağmen kurtarılamadı Uşak'ta silahla ağır yaralanan Mikail Eker, tüm çabalara rağmen kurtarılamadı

Bölme Emlak4

Haberimiz üzerine bir bilgilendirme gereği duyan Bölme Toprak Borsası Yöneticisi Ümüt Başer, SİT alanı ilan edilen toprakların kısmi bir alan olduğunu ve tüm arazileri kapsamadığını söyledi.

Bölme Arsa4

Bölme ve Elmacık’taki sadece 2 bölgenin SİT alanı ilan edildiğini belirten Ümüt Başer, arazi sahiplerinin endişe etmesine gerek olmadığını aktardı. SİT alanı ilan edilen bölgelerin devamının da ova projesi kapsamında olduğunu aktaran Ümüt Başer, şöyle söyledi:

Bölme Arsa2

“Bölme toprak yapısı ve yaşam koşulları bakımından ilimizde tercih edilen bir bölge. Burada SİT alanı ilan edilen 2 nokta var ve bunlar da sadece belli başlı adalardaki parseller. Fakat Bölme sadece bu 2 adadan ibaret değil. Halen arsa ve tarımsal araziler burada rağbet görüyor.

Bölme Arsa3

Kaldı ki SİT alanı kapsamındaki bölgeler de ova projesi kapsamında yer alıyor. Bazı arsa sahipleri arıyorlar ve durumla ilgili bilgi almak istiyorlar. Tabii bizler yılların verdiği birikim ve bilgimizle durumun böyle olmadığını aktarıyoruz. Yatırımcının panikleyeceği bir durum yok.”

Bölme Arsa1

Ümüt Başer, Uşak’ın merkeze yakın bölgelerindeki arsa fiyatlarına göre Bölme’nin daha düşük olduğunu ve Çevre yolu gibi etmenler nedeniyle kentin bu yöne doğru ilerleyeceğini ifade etti. Başer, konuyla ilgili bilgi sahibi olmak isteyen tüm yatırımcı ve vatandaşları Bölme Toprak Borsası’na beklediklerini ve gerekli teknik bilgileri paylaşacaklarını sözlerine ekledi.  

Bölme Emlak2Bölme Emlak3Bölme EmlakBölme Emlak1

Editör: Ali ARASLI