Nisan ayında vizyona giren Hava Muhalefetini, pahalı bilet fiyatları nedeniyle TV’de izledim.

Hava Muhalefetinde, rahmetli Kemal Sunal’ın oğlu Ali Sunal, tıpkı babası gibi mimikleriyle şahane bir oyunculuk ortaya koymuş. Oyuncular çok iyi bir performans göstermişler.

Normal vatandaşın para karşısında gerçekleri görmezden gelişini, sağ ve sol partilerdeki sözde vatanseverleri ve dürüstleri iyi bir oyunculuk ve senaryoyla işlemişler.

Hava Muhalefetini izleyince aklıma nedense Uşak geldi.

Filmde, bir siyasetçinin Kanadalı ve zehir saçan bir fabrikayı kullanması var. Tabii fabrikaya gerçek anlamda karşı çıkanlar ve karşı çıkanlara karşı çıkan halk çok iyi işlenmiş.

Sağ görüşlü siyasetçinin başı sıkıştığında fabrikaya karşı çıkışı ve sol tarafa geçmesi, bu süreçte yalanlar yumağının iyice büyümesi.

Uçakta bulunan yolcuların da yalanları öğrenmesi üzerine tepki vermek yerine, yarın iktidar olunması durumunda kendi işlerini gördürmek için suskunluk yemini etmesi.

Karşıt gibi görünüp, kendi gemisini yüzdürenler…

Nedense filmdeki sahnelerin hepsi bana Uşak’ı anlattı.

İsteyenler Netflix’te Hava Muhalefetini izlesinler, ne demek istediğimi daha net anlarlar.

NOT: Filmin magazin kısmını atın, geriye kalanlara odaklanın. 

Güldür Güldür'ün Seçim Özel'inde Uşak'ı konuştular: Enişte yanağımızdan makas almıştı! Güldür Güldür'ün Seçim Özel'inde Uşak'ı konuştular: Enişte yanağımızdan makas almıştı!

FİLMİN KONUSU KISACA ŞÖYLE:

Bir durumumuz komedisi! Ortanca’dan milletvekili adayı olan Cemil Yıldırım seçim hazırlıkları devam ederken partisinin sosyal medya işlerini yapan fenomen Gözde ile küçük bir kaçamak yapmak ister. Eşi Hatice Yıldırım’dan habersiz, sevgilisi Gözde ile Bodrum uçağına biner. Ancak Cemil uçağa binince bir sürpriz ile karşılaşır. Karısı Hatice de uçağa binmiştir. İş karısına yakalanmamak için uçak kaçırmaya kadar gelir. Olay sosyal medyada büyür ve Cemil’in karısına yakalanmamak için söylediği yalan hükümet düşürmeye kadar gider... Bakalım uçağın içindeki bu yalancılar ordusunun gerçeği ortaya çıkacak mı?

Editör: Ali ARASLI