Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sona erdiğini ve artık önümüzde yerel seçim olduğunu belirten bir önceki dönem Uşak Kent Konseyi Başkanı ve Sarayaltı Mahallesi Muhtarı Cemil Cevher, “Gerek kendi ve gerekse yakınlarının çıkar ve menfaatini düşünmeyen, doğru, dürüst şahsiyette ve karakterde, hizmet edecek insanları seçmeliyiz” mesajını verdi.

Uşaklı vatandaşların kurban konusunda aklına takılan tüm sorulara yanıt verdi Uşaklı vatandaşların kurban konusunda aklına takılan tüm sorulara yanıt verdi

Bir önceki dönem Uşak Kent Konseyi Başkanı ve Sarayaltı Mahallesi Muhtarı Cemil Cevher, genel seçimlerin tüm unsurlarıyla tamamlandığını ve önümüzde 31 Mart 2024 yerel seçimleri olduğunu hatırlattı. “Sırada Uşak var” diyen Cevher, Cumhurbaşkanlığı seçiminin tamamlandığını belirterek, “Nasip olursa 31 Mart 2024 Pazar günü yerel seçim yapılacak. İl Genel Meclisi, Belediye Meclisi ve muhtarlarımızı seçeceğiz. Şehrimizin yolları, kaldırımları, altyapısı, trafiği, yeşil alanları, okulları, hastane ve sağlık ocakları ve benzeri gibi gelecek nesillerimize aktarılacak eserlerin, imarını belirleyecek kişi ve kurumları seçeceğiz” ifadesini kullandı.

Ege Bölgesi’nde bulunan Uşak’ın ilkler kenti olarak tarihe geçtiğini ve kültürel yapısıyla ön plana çıktığını dile getiren Cevher, şöyle söyledi: “Ülkemizin tekstil atıklarının yüzde 70’e yakınını ham maddeye çeviren sanayicimizin tanıtımı, il ve ilçelerimizde bulunan kaplıcalarımızın tanıtımını ve kısacası son yallarda ortaya çıkan tarihi yerlerin tanıtımını güzel vatanımızın 80 iline ve sonra da dünyaya tanıtmamızın önemini bilerek, seçimimizi yapmalıyız”.

DOĞRU ŞAHSİYETTE VE KARAKTERDE İNSANLARI SEÇELİM

Cemil Cevher, yerel seçimlerle olarak, aday adayı ve adayların seçim sürecine girildiği andan itibaren iyi araştırılması gerektiğini dile getirdi. Cevher, “Gerek kendi ve gerekse yakınlarının çıkar ve menfaatini düşünmeyen, doğru, dürüst şahsiyette ve karakterde, hizmet edecek insanları seçmeliyiz. Bugünden başlayarak önümüzdeki süreçte aday ve aday adaylarını araştırıp seçerek, gelecek nesillerimize bırakacağımız şehrimizi yönetecek ehil ve hizmetkar insanlarımızı belirlemeliyiz. Alacağımız karar ilimiz ve vatanımız için hayırlı olsun” diye konuştu. ALİ ARASLI

Editör: TE Bilişim