Uşak’ın efsane belediye başkanı zirvede bıraktı Uşak’ın efsane belediye başkanı zirvede bıraktı
CHP’deki değişim sürecinin ardından parti 2’ye bölündü. Sağcılar ve solcular olmak üzere CHP’den 2 grup çıktı. Değişimciler sağcıları ve Kılıçdaroğlu destekçileri de solcuları oluşturuyor. Söz konusu duruma Enver Aysever’in kanalına konuk olan CHP Milletvekili Ali Şeker değindi. Ali Şeker’in katıldığı yayında, bir CHP’li ve sol kökenli belediye başkanının değişeceği vurgulandı. Enver Aysever’in dünkü yayınında, değişecek belediye başkalarının isimleri verildi.
Aysever CHP’de değişecek belediye başkanlarının isimlerini şöyle açıkladı:
-Tunç Soyer İzmir Belediye Başkanı değil.
-Çanakkale Belediye Başkanı değişecek.
-Tekirdağ Belediye Başkanı da değişecek.
-Eskişehir Yılmaz Büyükerşen’i de alacaklar.
-Adana’da Zeydan ağabeyden korkuyorlar onu alamayacaklar.
-Muğla Belediye Başkanı değişiyor o kesin. Zaten iyi bir belediye başkanı değildi.
-Aydın’da Özlem Çerçioğlu’dan korkuyorlar. Onu da alamayacaklar.
CHP Milletvekili Ali Şeker: Kurultay kimin belediye başkanı üzerinde yitirildi!
14 Mayıs seçimlerinde Şanlıurfa’da saldırıya uğrayan CHP Milletvekili Dr. Ali Şeker, Enver Aysever’in kanalına konuk oldu. Burada CHP’nin sağ ve sol olarak ayrışmaya başladığını ortaya koyan Ali Şeker, net konuştu.
Ali Şeker’in açıklamalarının satırbaşları şöyle:
“Bu kurultay kimin belediye başkanı olacağı üzerinden yitirildi. Ülkenin ne olacağı üzerinden bir fikir alışverişi beklerken, kimin belediye başkan adayı olacağı konuşuldu. Aday olmak için birlik ve beraberlik gerekiyordu. Bazı arkadaşlar ‘Piro’ kelimesini kullanıyordu. Piro’ya karşı ‘Piroz’ zaferi kazanmak bir işe yaramıyor. Partiyi bu kısır çekişmelerin içinden alıp, gerçek değişim üzerine çalışmak gerekti.
-Özgür Özel’in özgürlüğü elinden alındı-
“Biz kendimize göre sol ve kamucu bir siyaset için çaba sarf ettik. Selin Sayek Böke’nin annesi çok değildir. Selin hanım da değerli ve birikimli bir arkadaşımız. Birlikte bir çalışma yürüttük ve 5 arkadaş yola çıkıp 4 kişi ayrı düştük. Selin hanım başka bir yol seçti. Bu yol da şöyle; Özgür bey bizim görev yaptığımız bir arkadaşımız. Bu süreçte Özgür Bey’in Özgürlüğü elinden alındı.
Biz, Kılıçdaroğlu’na sağ siyasetten dolayı muhalefet ediyorduk. Asıl problem şu, seçimden sonra bu seçimin kaybının ana kaybının sebebi Meral Akşener’in kazanacak aday sohbetinin sürmesi ve masayı dağıtmasıdır. Şu şu belediye başkanları gidecek dediniz, ama kalacakların çoğu sağdan gelenler.
Ali Mahir Başarır’a hiç yakışmadı!
Enver Aysever, programda şu soruyu da sordu:
“Ali Mahir Başarır’ın Kılıçdaroğlu kaybedince hoplaya zıplaya sevinmesini nasıl buluyorsunuz?”
Ali Şeker, İstanbul’da yaşayıp Mersim’den vekil seçilen Başarır’a durumu yakıştıramadı.
Ali Şeker, Ali Mahir Başarır hakkında şu ifadeleri kullandı:
“Bu abartılı tepkiler partiyi cidden yaraladı. Bizim kendi genel başkanımız kaybetti diye havalara uçmanın alemi yok. Biz 2002 dünya kupasında sevinmiştik. Birilerinin acıları birilerini sevindiriyor. Biz bir birinin acısına ve sevincine ortak olmayan bir hale dönüştük. Bunu kabul etmek mümkün değil. Ali Mahir bizim beraber çalıştığımız bir arkadaşımız. Ama hiçbir şekilde yakışmadı.
Erdoğan Toprak, Kılıçdaroğlu’nun yanında gibi durdu. Ama Ekrem Bey ve Özgür Bey’e çalıştı. Erdoğan bey de partiye pozitif katkı sağlayanlar değildi. Bu arkadaşlar şu anda A Takımında. Ben çok daha etkin insanların yer almasını isterdim.”
UŞAK'TA NE OLACAĞI BELİRSİZ!
Öte yandan usakport.com adresinin yayın yaptığı Uşak'ta da durum belirsiz. Uşak'ta Özgür Özel'e yakın Özkan Yalım'ın aday olmak istediği konuşuluyor. Fakat Uşak'ta ön seçim olup olmayacağı da belirsiz. Uşak'ta TEMA İl Temsilcisi Prof. Dr. Barış Metin ve Mimarlar Odası Başkanı Çağlar Samancı da potansiyel aday.  
UŞAK PORT HABER///