Uşak CHP’de Belediye Başkan adaylarıyla ilgili belirsizlik devam ediyor. İYİ Parti, önceki gün Muhammet Gür’ü tekrar ilan etti. AK Parti’de ise Mehmet Çakın’ın tekrar aday gösterileceği konuşuluyor. CHP’de ise aday adayı olan 4 isim var ve bunların haricinde eski MHP ve İYİ Partili Durmuş Yılmaz’ın adı konuşuluyor.

CHP Genel Merkezi’nin bir anket yaptığı, MHP ve İYİ Parti’den daha önce istifa eden Durmuş Yılmaz ile Özkan Yalım’ı araştırdığı belirtildi. Söz konusu duruma, CHP tabanından yoğun tepkiler geldiği ve adayın ön seçimle belirlenmesine dair görüş birliği olduğu ortaya çıktı.

Konuyla ilgili görüştüğümüz CHP Uşak İl Başkanı Sevinç Soyer Yazgan, teşkilatın ön seçim istediğini ifade etti.

ANKETİ GENEL MERKEZ TÜM SİYASİLER İÇİN YAPIYOR!

Uşak Belediyesi yönetimini 'Yörük' endişesi bastı! Uşak Belediyesi yönetimini 'Yörük' endişesi bastı!

CHP Genel Merkezi’nin yaptığı anket hakkında konuşan Yazgan, bu konuda CHP Genel Merkezi’ne tavsiye kararını bildirdiklerini kaydetti. Örgütün ön seçim istediğini ve kendilerinin de buna destek verdiğini belirten Yazgan, şöyle konuştu:

“Genel Merkezin bir değerlendirmesi ve biz kendi adaylarımızı bildirdik. Genel Merkez bunu da belirtmiş ve şimdi Muhammet Gür’ün adını da ekleyecekler. Kıyaslama yapmak için bir anket yapılıyor. Biz il olarak, genel merkeze bildirdik. Kendi adaylarımızın eğilim yoklamasıyla belirlenmesini istiyoruz. Üye bazlı bir ön seçim olmasını istiyoruz. Üye bazlı olmalı ve delege bazlı bir eğilim yoklaması olmamalı. Biz de 4 tane aday adayı var. Genel Merkez herkesi soruyor. Mehmet Çakın’ın durumunu dahi soruyor. Genel Merkezin yaptığı bir kamuoyu yoklamasıdır.”

Editör: Ali ARASLI