Uşak CHP'de İl ve İl Gençlik Kolları Örgütleri, Hacer Kareket'i destekliyor Uşak CHP'de İl ve İl Gençlik Kolları Örgütleri, Hacer Kareket'i destekliyor

İLGİLİ HABER: AK PARTİ'DE İSMAİL GÜNEŞ-FAHRETTİN TUĞRUL-HİLAL SABANCI LİSTESİNİ NASIL BULDUNUZ?

Bir önceki seçimde İsmet Akın, Ali Karaoba ve Özkan Yalım sıralaması, bir gün sonra değişmişti. Özkan Yalım, genel merkeze ağırlığını koymuş ve kendisini tekrar 1. Sıraya yazdırmıştı ve bunun üzerine İsmet Akın 2 ve Ali Karaoba da 3. sıraya çekilmişti. O dönemde, bugün tekrar aday adayı olan İsmet Akın, parti genel merkezine tepki göstermiş ve adaylıktan çekildiğini açıklamıştı.

Geçtiğimiz hafta CHP Genel Merkezi, Uşak ve ilçelerindeki örgütlere yönelik bir merkez yoklaması yaptı ve burada, Ali Karaoba ve  Sevinç Soyer Yazgan ilk sıralarda yer almıştı ve Özkan Yalım sıralamada olmamasına rağmen bir şekilde sıralamaya girmişti. Fakat sıralamaya girmesine rağmen 3. Oldu ve bu durum teşkilat içinde de farklı tepkilere yol açtı.

Bugün YSK’ya ismi verilmeyen Özkan Yalım, sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak veda sinyalini verdi. Yalım, “Üç dönemdir ülkem için, Cumhuriyet Halk Partimiz için, memleketim Uşak için tüm gücümle çalıştım. Ülkemizin geleceği, milletimizin adaleti ve ekonomisi için Genel Başkanımız ve 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte çalışmaya devam edeceğim. Çok değerli vatandaşlarımıza saygılarımla” dedi.

Editör: TE Bilişim