Uşak otogarında şehiriçi servisler bir türlü konmadı! Vatandaş gece eve giderken korkuyor! Uşak otogarında şehiriçi servisler bir türlü konmadı! Vatandaş gece eve giderken korkuyor!

Mülteci sorunu hakkında konuşan Uşak Belediye Başkan adayı İnşaat Mühendisi Muhammet Gür’ün açıklamaları CHP’li Özkan Yalım’a yakın medya tarafından saptırılarak sunuldu.  CHP’li Özkan Yalım’a yakın ve sürekli O’nun propagandasını yapan ekip, son dönemlerde Muhammet Gür’e yönelik teveccühün ardından aleni bir şekilde saldırmaya başladı. Muhammet Gür’ün daha önce Ahmet İtil’e yaptığı açıklamadaki işyeri açma ruhsatıyla ilgili bölüm paylaşıldı.

Oysa Muhammet Gür’ün açıklaması böyle değildi. Gür, açıklamasında, Türk milletinin Suriyeliler karşısında mülteci durumuna getirildiğini ifade etti. Gür, şöyle söyledi:

“Bu ülkede esas mülteci kim? Suriyeliler mi yoksa biz Türkler mi? Asli unsur bunlar oldu ve bizim yararlandığımızdan bunlar da yararlanır hale gelmişler. Esas mülteci kendi insanımız olmuş. Ben buna izin vermeyeceğim. Gidip de Bolu Belediye Başkanı gibi 10 liralık suyu 15 liraya satmayacağım. Ama onlar da bizim esnafımız gibi masraf yapacak. İşyeri ruhsatı alacaklar ve vergilerini de ödeyecekler”.

Muhammet Gür’ün açıklamaları tam olarak şu şekilde:

“Olaya biraz insanı yaklaşıyorum ve biz Türk milleti olarak mazlumu ve garibanı severiz. Yerinden yurdundan edilmiş insan varsa biz bunlara bakarız. Mazlumluk ve mağdurluk sıfatını kapsayan bir durum bu. Fakat bu mağdur olma noktasından çıktı.  

Hastaneye randevu istiyoruz ve 15 gün veya 1 ay sonrasına atıyorlar. Sırada önünüze geçebiliyor mu? Eczaneye gidiyorsunuz reçeteye hiçbir katkı payı yok. Çocuklarımızı biz dershaneye gönderiyoruz ve para veriyoruz. Çocuklarımızın sınav stresi yaşanıyor ve bunların hiçbiri bir tane bile sınava girmeden istedikleri bölümde okuma hakları var.

İşyeri açarken ruhsat istiyorlar mı? Muhtemelen vergi de ödemiyorlardır. Bu ülkede esas mülteci kim? Suriyeliler mi yoksa biz Türkler mi? Asli unsur bunlar oldu ve bizim yararlandığımızdan bunlar da yararlanır hale gelmişler. Esas mülteci kendi insanımız olmuş. Ben buna izin vermeyeceğim. Gidip de Bolu Belediye Başkanı gibi 10 liralık suyu 15 liraya satmayacağım. Ama onlar da bizim esnafımız gibi masraf yapacak. İşyeri ruhsatı alacaklar ve vergilerini de ödeyecekler.”

Editör: Ali ARASLI