Uşak'ta 1 kişi daha gölete düşerek can verdi! Karaağaç ve Kızılcasöğüt göletinde hiçbir önlem yok! Uşak'ta 1 kişi daha gölete düşerek can verdi! Karaağaç ve Kızılcasöğüt göletinde hiçbir önlem yok!
Her Ramazan ayında olduğu gibi bu dönemde de dolandırıcılar yine Uşak Belediyesi ve yöneticilerini kullanma yolunu seçti. Son dönemlerde, Ramazan ayı nedeniyle bazı vatandaşların belediye yöneticileri adına arandığına dair uyarıda bulunan Uşak Belediyesi yönetimi, önemli uyarılarda bulundu. Uşaklı vatandaşların bu tür tuzaklara düşmemesi gerektiğini belirten Uşak Belediyesi yöneticileri, kurum olarak kimseden telefonla para istemediklerini bildirdi.
Uşak Belediyesi yöneticileri şu açıklamalarda bulundu:
“Değerli Hemşehrilerimiz, Belediye Başkanımız, Belediye Başkan Yardımcılarımız, Özel Kalem Müdürlüğümüz ve kurumumuz adına sizlerden para talep edenlere itibar etmeyiniz. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde Alo 153 aracılığıyla belediyemize ve 112 çağrı merkezi aracılığıyla polis ekiplerine bildirmeniz önemle rica edilir.”
RAMAZAN AYINDA HALKIN DUYGULARI KULLANILIYOR
Öte yandan özellikle Ramazan aylarında, halkın duyguları yoğun bir şekilde suiistimal ediliyor. Fakirlere yardım ve benzeri kılıflarla yardım talebinde bulunanların sayısında ciddi bir artış oluyor. Allah rızasını gözeterek yardım eden vatandaşların yardım edecekleri kurum ve kuruluşları da doğru seçmesinde yarar var.
EDİTÖRÜN NOTU:
Yardımseverlerin fakir ve fukara olarak adlandırılan vatandaşları kendilerinin bulmasının ve yardım etmesini tavsiye ediyoruz.
Editör: Ali ARASLI