Uşak İsmetpaşa'daki olaya polisin 30 dakika sonra gelmesi tepki çekti Uşak İsmetpaşa'daki olaya polisin 30 dakika sonra gelmesi tepki çekti

CHP'li Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım, bugünkü fotoğraf krizi üzerine bir açıklama yaptı. Yalım, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotosunun üzerine fotoshop işlemi yapıldığını belirtti. Yalım, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, konunun kendi bilgisi dışında olduğunu bildirdi. Yalım, şu ifadeleri kullandı:

"Belediye Başkanlığı devir teslim töreni sırasında duvarda asılı olan ülkemizin kurucu önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafları asılı iken Uşak Belediyesi Basın Birimi tarafından Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafının üzerine photoshop ile Türk Bayrağı montajlanarak değiştirilmiştir. Konunun bizim bilgimiz dahilinde olmadığını basın birimi tarafından bize sorulmadan böyle bir işlemin yapıldığının bilgisini vermek isteriz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak devletçi geleneğimiz gereği ülkemizin kurucu değerleri ve ülkemizin siyasi aktörleri ile herhangi bir sorunumuzun bulunmadığını da belirtirken bu tarz kısır tartışmalardan uzak bir şekilde Uşak Belediyesi yönetimine siyaset yapmaya değil Uşak’a hizmet etmeye geldiğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız."

Editör: Ali ARASLI