CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Afyonkarahisar ve Uşak mitingi, partiye negatif etki yaptı. CHP Afyon Belediye Başkan adayı Burcu Köksal’ın “Seçildiğimde belediyenin kapıları DEM Parti hariç her siyasi partiye açık olacak" ifadeleri sosyal medyada gündem oldu. CHP’nin adayının bu sözlerini ayrıştırıcı bulan bazı sosyal medya kullanıcıları, tepki gösterdi.

ÖZEL, UŞAK’TAKİ KONUŞMASINDA AFYON ADAYINI YALANLADI

Özgür Özel, patisinin Uşak mitinginde Afyonkarahisar adayının sözlerini yalanladı. Özel, şöyle konuştu: “Afyon’dan geldim, Burcu Başkandan da selam getirdim. Bu sırada Afyon’da konuşurken belediyenin kapılarını ardına kadar açacağız diye söylerken orada küçük bir sürçülisan oldu. Aman başkanım sen düzelt dedi. Afyon Belediyesi’nin de Uşak Belediyesi’nin de seçildikten sonra kapıları ardına kadar tüm siyasi partilere, Uşaklılara, Afyonlulara açıktır”.

Özkan Yalım ve ekibi, önceki belediyeyi yargıya sevk etmek için 1 oy arıyor Özkan Yalım ve ekibi, önceki belediyeyi yargıya sevk etmek için 1 oy arıyor

İMAMOĞLU DA BURCU KÖKSAL’A SERT TEPKİ GÖSTERDİ

CHP’nin fiili genel başkanı olarak görülen İBB adayı Ekrem İmamoğlu da Burcu Köksal’a sert çıktı. İmamoğlu, şöyle söyledi:

“Ben CHP'liyim ama bu partiye, bu partililere değil; bu şehrin her insanına hizmet ediyorum. Her siyasi görüşten olan insanına. Öyle 'Ben belediye başkanı olursam şu partilileri belediyeye almam, şu partiler hariç şunlarla görüşürüm' diyen ya kendine başka bir iş bulacak ya da başka parti bulacak. Öyle yok. Biz insan ayırt etmeyiz kardeşim.”

Editör: Ali ARASLI