İYİ Parti'den CHP'ye ret! Uşak'ta da ittifak yok! İYİ Parti'den CHP'ye ret! Uşak'ta da ittifak yok!

CHP Kurultayı’nda aday olan Kemal Kılıçdaroğlu ve Özgür Özel’in yerel seçim için söz verdiği öne sürüldü.

Enver Aysever’in kanalında açıklama yapan eleştirilerin odağındaki Kılıçdaroğlu’nun Danışmanı İmam Bakır Üküş, ön seçim sözü verildiğini aktardı.

Üküş, “Kurultay’da her 2 genel başkan adayı da ön seçim sözü verdi. CHP’de ön seçimle tüm belediye başkan adaylarının belirleneceği ifade edildi. Bunun sözünü kurultay delegelerine verdiler. Bakalım göreceğiz. Sandık konur ve kim çıkarsa o aday olur” dedi.

UŞAK’TA ADAY NASIL BELİRLENECEK?

CHP’de Genel Başkan Özgür Özel’le belli bir heyecan yaşandı. CHP’de önceki yerel seçimde adaylar atamayla belirlendi. Atamayla belirlenen adayların çoğu seçimi kazanamadı. Büyükşehirlerde CHP sağ kökenli adaylarla başarılı oldu. Uşak’ta ise Ali Künek’ten bu yana bir etki söz konusu değil. CHP’nin Uşak’taki adayının da ön seçimle belirlenmesi, örgüt talebiyle olacak. Bunun dışında İYİ Parti ve CHP’nin yeni düzlemde ittifak yapıp yapmayacağı da henüz net değil.
Uşak'ta bir önceki seçimde CHP'de ciddi bölünme olmuştu. CHP seçmeninin büyük bölümü, geçtiğimiz seçimde İYİ Parti'nin adayına destek vermişti. Muhammet Gür, İYİ Parti adayı olarak CHP'den de ciddi oy almıştı.