Enver Aysever, “En kritik bakanlıkların Zafer Partisi’ne verilmek istendiği ortaya çıktı. Siz hangi noktadaydınız?” sorusunu yöneltti. İmambakır Üküş, şöyle yanıt verdi:

“Ben Türkiye’nin her ilinde toplantı yaptım. Halkçı ve devrimci bir CHP yaratma idealimiz vardı. Ben devrimci bir insanım ve bunlardan vazgeçmiş değilim. Ben her zaman halkçıyım ve devrimciyim diyorum. Düşüncelerimi asla gizlemedim. CHP içinde halkçı ve devrimci fikirlerin olmasını düşünüyorum. Yetki, Parti Meclisi yetkisi yoktu. İş MYK’da. Herkes her şeyi konuşuyor. Poliste en uzun gözaltında kalan biriyim. Tam 6 ay gözaltında kaldım. İsmimi dahi kabul etmeden mahkemeye gittim.

Herkes biliyordu ve herkes oradaydı. Genel Başkan Yardımcıları da oradaydı. Şu anda isim vermek istemiyorum.  CHP MYK olmak dahil olmak üzere, İYİ Parti, Gelecek Partisi, Saadet ve DEVA Partisi çıktılar ve 6’lı masa olarak Yetki verdik dediler. Ümit Özdağ’ın İçişleri Bakanlığı konuşulduğunda, biz yetkiyi Kılıçdaroğlu’na verdik dediler. Ne zaman dediler? Seçim kaybedilmediğinde.”

ZAFER PARTİSİ’YLE YAPILAN PROTOKOLDEN TÜM CHP’NİN HABERİ VARDI!

Enver Aysever: Nasıl da o protokol. Bu Kemal Beye de bir zarar vermez. O gün orada olan Genel Başkan Yardımcıları kimdi? Şu anda değişimci olanlardan var mıydı?

İmambakır Üküş, şunları söyledi:

“Evet değişimci olanlar da var. Açık net söylüyorum. CHP Genel Merkezi’nde herkesin haberi vardı. 6’lı masada herkesin haberi vardı. Süreci çok yakından biliyorum. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’yi ve 6’lı masayı bilgilendirerek ilerledi.

CHP Genel Başkanı Özel'in İYİ Parti'de karşılanma şekli tepki çekti! CHP Genel Başkanı Özel'in İYİ Parti'de karşılanma şekli tepki çekti!

Zafer Partisi’yle görüşmenin tamamının haberi vardı. Süreçle ilgili herkesin haberi vardı. Ümit Özdağ’la ilgili haberler protokol olmadan önce yayınlandı mı? Yayınlandı. Protokol yokken. Her görüşme basına yansıyor zaten.”

“KILIÇDAROĞLU, 5’Lİ ÇETENİN CHP İÇİNDEKİ UZANTILARIYLA MÜCAELE ETTİ”

Enver Aysever: Abdullah Gül adını kimler telaffuz etti? Bu süreçte Levent Gültekin var mıydı? Hangi çevreler Abdullah Gül’ü Cumhurbaşkanı yapmak istediler?

İmambakır Üküş şu açıklamaları yaptı

Kılıçdaroğlu 5’li çeteyle ilgili bir söylem ortaya attı. 5’li çete bütün mal varlığını ortaya koydu ve inanılmaz bir mücadele yürüttü. Kılıçdaroğlu, sadece AKP’ye karşı değil, 5’li çetenin CHP’deki uzantılarına karşı da mücadele etti.

Abdullah Gül’ün aday olması için Muharrem İnce’nin olduğu dönemde ve sonrasında bir çalışma yapıldı. Kemal Bey böyle bir öneri olduğunu söyledi. Kemal Bey herkesi dinler ve herkes O’nu dinlediğinde ben dedim ikna oldu der. Abdullah Gül sürecinde de herkesin itirazına rağmen Muharrem İnce aday oldu. PM’de Milletvekillerinden herkes Muharrem İnce’nin neden olmaması gerektiğini anlattı. Ekrem İmamoğlu’nun ve Mansur Yavaş’ın da adaylığına karşı çıkıldı. Levent Gültekin baştan sona yalan söylüyor.

Eski MYK’dan bir çok isim milletvekili olduğunu Kılıçdaroğlu’ndan gizleyerek yaptı. Sekreter ve danışmanlarını listelere yazdırdılar. Aşını ve ekmeğini kazananlara haksızlık yaptılar. Ali Mahir Başarır, Mersin’de yaşamıyor, Tarsus’ta yaşıyor ve paraşütle Milletvekili oluyor.

Bunlar rüyasında belediye başkanlığı ve milletvekilliği görmeyecek insanları ne yazık ki Kemal Kılıçdaroğlu buraya getirdi.

Kılıçdaroğlu, genel seçimde de kurultayda da kamu gücüne yenildi. "

YAYINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

UŞAK PORT HABER///