Çinli otomobil firması Chery, Uşak’ta da Sadıkoğlu Plazada faaliyet göstermeye başladı. Chery, Omoda 5 modeli ve Tiggo Pro 7 ve 8 ile Türkiye pazarına hızlı bir giriş yaptı. Uşak’ta da eski Ford Plaza olan bina, artık Chery Plaza adıyla hizmet vermeye başladı.

Chery Tiggo 7 ve 8 Pro arasındaki farklar ve benzerlikler için TIKLAYIN

Chery araçların satışına başlayan şirketin kısa sürede Uşak’tan 50 kişiye Chrey’in Omoda 5 ve Tiggo modellerini sattığı öğrenildi. Talebin devam ettiği ve fiyat ve kalite açısından uygun olan modellerin otomobil severler tarafından yoğun ilgi gördüğü ifade edildi.

İLGİLİ HABER: CHERY OMODA5'İ 180 BİN TL İNDİRİMLİ SATACAK

El Kitapları

Akıllardaki soruların başında, Chery’in alınıp alınmayacağı. Bu konuda spekülasyon yapan bazı kişi ve kurumlara, Cheryy tarafından davalar açıldığı biliniyor. Chrey, otomobillerinin alınıp alınmayacağına dair çok soru geldiği için bazı açıklamalar yapıldı.

Chery, 2 yıl 60 bin kilometre garantisi verdiğini ve bunun ilave koşullarla 3 yıl daha uzatılarak 5 yıla çıkacağını duyurdu.

ŞİRKET TÜM UNSURLARIYLA TÜRKİYE’YE GİRDİ

Marmarabirlik 5'lik teneke soğuk sıkım zeytinyağı ise daha uygun fiyata geliyor Marmarabirlik 5'lik teneke soğuk sıkım zeytinyağı ise daha uygun fiyata geliyor

Chery’in Türkiye’deki akrabalarının başında Geely var. Volvo’yu üreten Geely şu anda pazarda sadece belli araçlarla Türkiye’de pazarında. Geely gibi şirketlerin de pazara girmesiyle, Çinli şirketlerin Türkiye rekabeti de pik yapabilir.

Şu anda fiziki olarak pazarda olan Chery ise bu sefer kendisinin geldi ve Çin’deki gibi servis ve yedek parça imkanlarını da sundu. .

Şirketin garanti politikası, şöyle özetleniyor:

“Binek CHERY aracınız için 2 yıl veya 60.000 km (hangisi önce dolarsa) yasal garanti süresine ek olarak, Türkiye'deki her yeni CHERY aracı, garanti ve bakım el kitabında belirtilen bakım periyotlarına uyulması koşuluyla malzeme, montaj ve üretim hatalarını kapsayacak şekilde toplam 5 yıl veya 150.000 km (hangisi önce dolarsa) garanti süresine sahiptir.”

Boya garantisi de 5 yıl olarak belirlenmiş.

CHERY GARANTİ KAPSAMI ŞÖYLE:

Chery’nin garanti kapsamı da şirket tarafından sınırları çizilen bir sınır

Yararlanabileceğiniz haklar:

- Araçta tespit edilen herhangi bir malzeme kusurunun (parça ve işçilik) ve bu kusurların diğer parçalara verdiği zararların ücretsiz onarımı. Arızalı parçaların tamir edilmesi veya değiştirilmesi gerekliliği konusunda bilgi verilmesi suretiyle, karar verme hakkı CHERY Yetkili Servisi’ne aittir.

- Yağlayıcı, soğutma sıvısı, klima gazı vb. sarf malzemelerinin bedeli, ancak belirtillen bu malzemelerin eksikliği veya yetersizliğinin garanti kapsamındaki bir müdahaleden kaynaklanması durumunda garanti kapsamına girer.

– Garanti süresi içinde onarımda geçirilen süre, aracınızın garanti süresine eklenecektir. Aracınızın tamir süresi, en fazla 45 iş günü olacaktır.

- Aracınızın garantisi devam ederken (periyodik bakımlarının düzenli olarak yapılması kaydıyla) 10 iş günü içerisinde arızasının giderilmemesi durumunda, onarım tamamlanana kadar CHERY Yol Yardım koşulları altında tarafınıza ikame araç tahsis edilecektir. Bunun dışında, aracınızın hareketsiz kalması nedeniyle herhangi bir hak veya tazminat talep edilemez.

Chery bu durumlara garanti vermiyor! İşte Cheryy’nin garanti vermediği durumlar.

Bir arızadan kaynaklanan dolaylı sonuçlar (aracın kullanılamaması, aracın hareketsiz kalma süresi vb.),

- CHERY’nin teknik onayı olmadan araçta yapılan tadilat ve ilave değişiklikler (doğal gaz, LPG, vb.) - Aracın modifiye edilen parçaları ve bu değişikliğin aracın diğer parça, sistem veya özellikleri üzerindeki etkileri (amortisman, erken aşınma, tadilat vb.),

- İmalatçının Tavsiyeleri doğrultusunda müşteri tarafından karşılanan bakım masrafları,

- Aracın kullanımını veya bakımını etkileyen sıvıların (soğutma sıvısı, yıkama sıvısı, klima sıvısı gibi) değiştirilmesi

- Aracın kullanımından ve kilometresinden kaynaklanan ve ekonomik ömrünü tamamlaması sonucu oluşan aşınma ve yıpranma nedeniyle değiştirilen parçalar (akü, fren diski ve balataları, debriyaj baskı plakası, buji, cam silecek fırçaları vb.)

– Kullanım Kılavuzu ile Garanti ve Bakım Kılavuzu’nda belirtilen periyodik bakım sürelerine uyulmaması, hatalı veya eksik onarım veya uygun onarım yöntemleri dışındaki bakımlardan kaynaklanan hasarlar,

- Dış etkenlerden kaynaklanan arızalar:

• Kazalar, cam kırılması, çarpma, sıyrıklar, çizikler, taş veya sert cisimlerin çarpması, buzlanma, dolu,

• Üretici tavsiyelerine uyulmaması.

• Hava kirliliğinden kaynaklanan hasarlar, reçine gibi bitkilerden düşen maddeler, kuş pisliği gibi hayvansal atıklar, kimyasal serpintiler,

• Taşınan malzemeler,

• Kalitesiz yakıt kullanımı,

Editör: Ali ARASLI