Uşak MHP’nin olağan il kongresi, Atatürk Kültür Merkezi’nde 4 listeyle yapıldı. Kongrede İl Başkanı İbrahim Orman, Uşak Belediyesi eski Meclis Üyesi Bekir Akağaç, bir dönem Ülkü Ocakları İl Başkanlığını yapan Ümit Arslan ve MHP’li yönetici Tacettin Tacettinoğlu başkanlık için yarıştı.

ümit arslan

AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, parti yöneticileri ve MHP’ye destek verenlerin katıldığı kongrede, 600 delegenin oy kullanacağı ifade edildi.

Kongrede adaylar arasında en fazla oyu alan Ümit Arslan, il başkanı olarak seçildi.

Kongreye 1 gün kala adaylığı MHP Genel Merkezi tarafından onaylanan Ümit Arslan’ın asil yönetim kurulu listesinde şu isimler bulunuyor;

Selahattin Köse, Savaş Eroğlu, Sırrı Polat, Mehmet Alev, Şaban Yılmaz, Mehmet Ali Aktaş, Hasan Aydoğan, Yusuf Orel, Pınar Berna Öntuğ, Mehtap Akın, Şerif Keskin, Zeki Özdemir, Haydar Özsezer, Yaşar Erdem, Ahmet Yalçın Yıldırım, Aykut Eroğlu, İsa Korkmaz, Esat Çakı, Tülay Seval ve Bekir Çınar.

ümit arslan

İsmail Güneş: Hayvanların serbestçe dolaştığı ve insanların can güvenliğinin tam sağlandığı bir sistem var mı? İsmail Güneş: Hayvanların serbestçe dolaştığı ve insanların can güvenliğinin tam sağlandığı bir sistem var mı?

Disiplin kurulunda; Mustafa Raşit Yılancı, Oğuz Çakmak, Muhammet Aslan, Hakan Yıldırım, İncilay Tuna, Hakkı Ünal ve Elif Şeyda Enes.

Üst kurul delegeleri ise; Ümit Arslan, Emine Bulut, Kadir Şahin, Mustafa Balta ve Akif Cıngıl oldu.

Editör: Ali ARASLI